مرکز خبرنگاران افغانستان امروز با پخش خبرنامه‌یی سوءقصد به جان محمدعلی احمدی، خبرنگار و ویراستار سلام‌وطندار را شدید محکوم کرده است. این نهاد گفته این روی‌داد، نشانۀ دیگری از تشدید روند خشونت، تهدید و ارعاب خبرنگاران در افغانستان است که موجب نگرانی عمیق جامعۀ رسانه‌یی کشور شده است.

این در حالی‌ست که محمدعلی احمدی شام شنبۀ همین هفته، بیست‌و‌هفتم سنبله/شهریور در مسیر رفتن به خانه مورد سوءقصد قرار گرفت و از ناحیۀ پا شدید زخمی شده است. او که اکنون در شفاخانه بستری‌ست، دربارۀ وقوع روی‌داد گفته است که هنگام برگشت به خانه در موتر، گفت‌وگوها دربارۀ چه‌گونه‌گی وضعیت کشور به‌میان آمد.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

محمدعلی احمدی در مسیر رفتن به خانه مورد سوءقصد قرار گرفت و از ناحیۀ پا شدید زخمی شده است.

به گفتۀ احمدی، همۀ آنانی که در موتر نشسته بودند، از نابسامانی‌های سیاسی و پیامدهای بد آن سخن گفتند. علی گفته است که با آغاز بحث دربارۀ چه‌گونه‌گی وضعیت، همه در مورد شغل‌ها و وظیفه‌های خود گفته‌اند و این‌که با حاکم‌شدن گروه طالبان بی‌کاری افزایش یافته است.

خبرنگار سلام‌وطندار افزوده است، مرد میان‌سالی کنارش نشسته بود و از او پرسید که کجا کار می‌کند. زمانی که آن مرد در مورد شغل علی احمدی و این‌که کارمند سلام‌وطندار است، اطلاع یافته؛ خطاب به او می‌گوید که «رادیو سلام‌وطندار یک رادیوی آمریکایی‌ست.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

محمدعلی گفته است که مرد کناری‌اش به یک‌باره با نام‌بردن مسیر مشخصی از راننده خواست موتر را توقف دهد. هم‌زمان با این‌که قرار بود از موتر پایین شود، ناگهان سلاحش را بیرون و چندین گلوله به سویش شلیک کرده که به پایش اصابت کرده است. هنوز روشن نیست که این حمله از سوی کدام گروه رخ داده است.

با این حال، در خبرنامه آمده است، «مرکز خبرنگاران افغانستان با ابراز نگرانی عمیق از بروز این روی‌داد، از مسئولان حکومت طالبان می‌خواهد با رسیده‌گی به این قضیه، روند رو به رشد خشونت علیه خبرنگاران و تهدید آن‌ها را جدی گرفته و به تعهدات خود در زمینۀ حفاظت از خبرنگاران عمل کنند.»

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: