مرکز خبرنگاران افغانستان فهرست ۱۵ خبرنگاری که در انفجار امروز (شنبه، ۲۰ حوت) در مرکز فرهنگی تبیان در شهر مزارشریف، مرکز بلخ زخمی شده‌ اند را پخش کرده است.

بر اساس این فهرست، مرتضا صمیمی، نجیب فریاد، فردین نوروزی، عزیز ابرام، خیبر ابراهیمی، وحید جلالی، سیرت نوری، جواد درویش، روح‌الله روحانی، حسیب‌الله عازم، منیر بهیر، سجاد موسوی، ناصر ظاهری، رسول سالک و عاطف آرین، در این انفجار زخمی شده‌ اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

این خبرنگاران با رسانه‌هایی مانند تلویزیون سفیر، آریانانیوز، تلویزیون سحر از ایران، طلوع‌نیوز، رادیو دری از ایران، تلویزیون افغانستان ۲۴، خبرگزاری پژواک، تلویزیون تمدن، تلویزیون شمشاد، رادیو و تلویزیون فروغ، رادیو آزادی، خبرگزاری صدای افغان، تلویزیون ۲۴ و خبرگزاری فرانسه کار می‌کنند. در این میان، یک خبرنگار آزاد نیز شامل است.

گفتنی است که عبدالنافع تکور، سخن‌گوی وزارت امور داخله، گفته که حوالی ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه‌ی پیش از چاشت امروز در مرکز فرهنگی تبیان در مربوطات حوزه‌ی دوم امنیتی شهر مزارشریف انفجار رخ داده است.

این رویداد ناشی از انفجار ماینی جاسازی‌شده بوده است. سخن‌گوی وزارت امور داخله، افزوده که در نتیجه‌ی این انفجار یک نگه‌بان این مرکز کشته شده است و هشت تن دیگر به شمول پنج خبرنگار و سه کودک زخمی شده اند.

سخن‌گوی وزارت امور داخله، تأکید کرده است که وضعیت زخمیان خوب است و نیروهای امنیتی در حال بررسی این رویداد اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

از سویی هم، یک تن از پزشکان در شفاخانه‌ی ابوعلی سینای بلخی که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار گفته است که ۲۳ زخمی از محل انفجار به این شفاخانه منتقل شده اند.

تا کنون فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: