عبدالنافع تکور، سخن‌گوی وزارت امور داخله، می‌گوید که حوالی ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه‌ی پیش از چاشت امروز (شنبه، ۲۰ حوت) در مرکز فرهنگی «تبیان» در مربوطات حوزهی دوم امنیتی شهر مزارشریف، مرکز این ولایت، انفجار رخ داده است.

این رویداد ناشی از انفجار ماینی جاسازی‌شده بوده است. سخن‌گوی وزارت امور داخله، می‌افزاید که در نتیجه‌ی این انفجار یک نگه‌بان این مرکز کشته شده است و هشت تن دیگر به شمول پنج خبرنگار و سه کودک زخمی شده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سخن‌گوی وزارت امور داخله، تأکید می‌کند که وضعیت زخمیان خوب است و نیروهای امنیتی به محل رسیده و در حال بررسی این رویداد اند.

از سویی هم، یک تن از پزشکان در شفاخانه‌ی ابوعلی سینای بلخی که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که ۲۳ زخمی از محل انفجار به این شفاخانه منتقل شده اند.

گفتنی است که منابع محلی در بلخ پیش‌تر گفتند که پیش از چاشت امروز انفجاری در تجمع خبرنگاران در مرکز فرهنگی تبیان در مربوطات حوزه‌ی دوم امنیتی شهر مزارشریف، رخ داده و تلفات بر جای گذاشته است.

به گفته‌ی منابع، قرار بود در این مرکز از خبرنگاران تقدیر شود و خبرنگاران به همین مناسبت گرد هم آمده بودند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

منابع افزودند که شماری از خبرنگاران در این برنامه حضور داشته و بیش‌تر شان زخمی شده اند. منابع نیز گفتند که در محل رویداد سه جسد دیده شده؛ اما هنوز هویت آن‌ها روشن نشده است.

تا کنون فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: