در حمله‌ی انتحاری‌ای که پیش از چاشت امروز (پنج‌شنبه، ۱۸ حوت) در دفتر مقام ولایت بلخ رخ داد، محمدداوود مزمل، والی این ولایت و دو غیرنظامی کشته و دو تن دیگر زخمی شده اند.

محمد‌آصف وزیری، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی بلخ، می‌گوید که فرد مهاجم با واسکت پر از مواد انفجاری از پیش در مقام ولایت جابه‌جا شده بود که با رسیدن آقای مزمل، در دهلیز دفتر مقام ولایت، مواد هم‌راهش را انفجار داده است.

او می‌افزاید: «بدبختانه امروز حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح هنگامی که والی صاحب از خانه به طرف دفتر در حرکت بوده، در منزل دوم مقام ولایت انفجار رخ می‌دهد که بدبختانه والی صاحب با دو تن از افراد ملکی به شهادت می‌رسند و دو تن از محافظان والی صاحب به شکل سطحی زخم برمی‌دارند. تا فعلاً هم تحقیقات جریان دارد و ما جزئیات را بعداً با شما شریک می‌کنیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

از سویی هم، محمدنعیم بلخی، آمر معارف بلخ، می‌گوید که پدرزنش یکی از مراجعه‌کنندگان در دفتر مقام ولایت بلخ بوده و در حمله‌ی انتحاری امروز کشته شده است.

او می‌افزاید: «خسر/پدرزن من می‌شد، نامش هم عطاخان بود، امروز یک تن از مراجعان بود که نزد والی صاحب هفته‌ی قبل رفته بود و باز والی صاحب امروز را وعده داده بود که امروز بیاید. امروز که رفت، دیگر افراد هم به شهادت رسیدند که این‌ها هم به قطار آن‌ها پیوستند.»

در همین حال، صبح امروز در حوزه‌ی پنجم امنیتی شهر کابل نیز انفجاری رخ داد. خالد زدران، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی کابل، می‌گوید که این رویداد تلفاتی در پی نداشته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

با این حال، صادق شینواری، آگاه مسائل امنیتی، با ابراز نگرانی از ناامنی‌ها، می‌گوید که آمادگی‌های مسلکی و لازم برای خنثاسازی حمله‌های هراس‌افکنانه در کشور وجود ندارد.

این در حالی است که تا کنون مسئولیت این رویدادها را فرد یا گروهی بر عهده نگرفته است و مسئولان امنیتی نیز، می‌گویند که جزئیات دقیق این انفجار را بعداً با مردم شریک خواهند کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: