شماری از دکانداران منطقۀ قوای مرکز در مربوطات حوزۀ دوم امنیتی شهر کابل از باج‌گیری پولیس و وجود فساد در این حوزه خبر می‌دهند. آنان می‌گویند، پولیس در هم‌دستی با ترافیک موترهای دکانداران را جریمه می‌کند و از دکانداران این منطقه باج‌ می‌گیرند.

این دکانداران ادعا می‌کنند و می‌گویند، اگر پول خواسته‌شده را به پولیس و ترافیک موظف در این منطقه پرداخت نکنند، علاوه بر ممانعت در کارشان با خشونت فزیکی نیز روبه‌رو می‌شوند.

حامد، یکی از این دکانداران به سلام‌وطندار می‌گوید، پولیس و ترافیک روزانه از موتر هر دکاندار در قوای مرکز مبلغ ۱۰۰ افغانی باج می‌گیرد.

عزیزالله، یک دکاندار دیگر در قوای مرکز می‌گوید، اگر از پارک‌کردن موترهای‌شان در این منطقه به پولیس باج ندهند، پولیس موترهای آنان را پنچر می‌کند.

سلیم نیز در قوای مرکز دکان دارد. او می‌گوید، هنگامی‌که برای رسیده‌گی این موضوع به حوزۀ دوم تماس می‌گیرند، کسی به تماس آنان پاسخ نمی‌دهد.

اما شماری از این دکانداران قوای مرکز می‌گویند که پولیس از موترهای شفاخانۀ امنیت که در کنار این جاده پارک می‌کنند، پول نمی‌گیرد و تنها موترهای دکانداران را جریمه می‌کند.

بهبود، نمایندۀ دکاندان در ناحیه دوم با تأیید اخاذی پولیس و ترافیک در هماهنگی با مسئولان این حوزه می‌گوید، مراجعه به حوزۀ دوم امنیتی برای حل این مسأله، مشکل آنان را بیشتر کرده است.

به گفتۀ او، در نخست مسئولان حوزۀ دوم وعدۀ همکاری داده بودند، اما اکنون با تماس‌های پی‌هم پاسخی از آنان دریافت نمی‌کنند.

فرماندهی پولیس کابل بر پی‌گیری این موضوع تأکید می‌کند.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل می‌گوید، پولیس حق گرفتن پول از هیچ‌کسی را ندارد. او می‌افزاید که این موضوع را به گونۀ جدی بررسی کرده و با عاملان آن بر بنیاد قانون برخورد می‌کنند.

اخاذی و باج‌گیری پولیس و ترافیک معضلی است که افزون بر دکانداران، دست‌فروشان، کسبه‌کاران و راننده‌گان موترهای باربری هم‌واره با آن روبه‌رواند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: