اعضای مجلس نماینده‌گان در نشست عمومی امروز (چهارشنبه، ۲۲ دلو/بهمن) بار دیگر روی بودجۀ سال مالی ۱۴۰۰ بحث کرده‌اند. میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان می‌گوید، طرح سوم بودجه سه روز پیش به مجلس ارایه شده و کمیسیون مربوطه روی آن کار کرده است.

او می‌گوید، طرح سوم بودجۀ سال مالی ۱۴۰۰ خورشیدی به تمام کمیسیون‌های مجلس سپرده شده و هر کمیسیون می‌تواند، از فردا بحث روی این طرح را آغاز کند و نظریات‌شان را به گونۀ کتبی به کمیسیون بودجه ارایه کنند.

شماری از نماینده‌گان انتقاد می‌کنند و می‌گویند که بودجه نباید بیشتر از این از سوی برخی از نماینده‌گان به گروگان گرفته شود و باید سرنوشت آن مشخص شود.

شمار دیگری از نماینده‌گان مردم در مجلس از میررحمان رحمانی، رئیس مجلس انتقاد می‌کنند و می‌گویند، آقای رحمانی به خاطری‌که برخی پروژه‌ها را بگیرد به اعضای کمیسیون مالی و بودجه گفته است که تصویب طرح را به تعویق بیاندازند و آن را به گونۀ فوری به تالار ارایه نکنند.

سیداحمد سیلاب، عضو مجلس نماینده‌گان می‌گوید، طرح بودجه نباید به خاطر منافع شخصی بیشتر از این به گروگان گرفته شود و کمیسیون بودجه باید این طرح را به نشست عمومی مجلس ارایه کند تا در روی آن تصمیم گرفته شود.

این عضو مجلس می‌گوید: «بودجه گروگان گرفته نشود با آن برخورد شخصی و سلیقه‌یی نشود. امیدوارم که هفته آینده وزیر مالیه، معین و رئیس بودجه به مجلس فراخوانده شوند و آنان در مورد بودجه معلومات مسلکی، فنی و همه‌جانبه ارایه کنند تا سرنوشت بودجه مشخص شود.»

اما رئیس مجلس نماینده‌گان این اتهامات را بی‌بنیاد می‌خواند.

هم‌چنان شمار دیگری از اعضای مجلس می‌گویند، در طرح سوم بودجه نیز اکثر پیشنهادهای نماینده‌گان مورد توجه قرار نگرفته است.

به گفتۀ آنان روی موضوع بودجه باید به گونۀ همه‌جانبه بحث شود و مهم نیست که چقدر زمان می‌برد.

نیلوفر ابراهیمی، عضو مجلس می‌گوید، کمیسیون بودجۀ مجلس این بار روی طرح بودجه باید به گونۀ مسلکی و همه‌جانبه کار کند و طرح بودجه به گونۀ مسلکی بررسی شود.

به گفتۀ ‌او، بودجه نیاز به کار زیاد دارد و شماری از نماینده‌گان به دلیل عقده‌های شخصی اتهام وارد می‌کنند.

گفتنی‌ست که طرح بودجۀ سال مالی ۱۴۰۰ دو بار از سوی مجلس رد شده است و با وجود این که وزارت مالیه می‌گوید که در طرح برخی از پیشنهادهای نماینده‌گان در نظر گرفته شده، اما برخی از اعضای مجلس طرح سوم بودجه را نیز نامتوازن و غیرعادلانه می خوانند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: