روابط عمومی ارتش پاکستان، روز گذشته با پخش اعلامیه‌ای ادعا کرده است هفت شورشی که از خاک افغانستان قصد نفوذ به پاکستان را داشتند، از سوی نیروهای مرزی پاکستان شناسایی و فوری علیه آنان اقدام شده است.

در اعلامیه آمده است که این افراد در وزیرستان شمالی در ایالت خیبرپشتون‌خواه در درگیری سنگین با نیروهای ارتش پاکستان کشته شده اند. ارتش پاکستان، در این اعلامیه افزوده که این کشور بارها از امارت اسلامی خواسته است که نگذارد شورشیان از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده کنند.

در بخشی از اعلامیه‌ی ارتش پاکستان، آمده است: «پاکستان پیوسته از امارت اسلامی خواسته است که مرزهای خود را درست مدیریت کند و پاکستان انتظار داشت که امارت اسلامی در مورد مسئولیت خود را ادا کند و نگذارد که شورشیان از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده کنند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

حمدالله فطرت، معاون سخن‌گوی امارت اسلامی اما در واکنش به این گفته‌ها می‌گوید که امارت اسلامی به هیچ کسی اجازه نمی‌دهد از خاک افغانستان، کشورهای دیگر را تهدید کند.

او می‌افزاید: «در افغانستان به هیچ گروه بیرونی اجازه‌ی فعالیت داده نمی‌شود و نه به کسی اجازه داده می‌شود که از خاک افغانستان تهدید به کشورهای دیگر شود.»

در همین حال، ویس ناصری، آگاه مسائل سیاسی، می‌گوید که امارت اسلامی باید برای رفع نگرانی‌های پاکستان از راه‌های دیپلماتیک به این مسئله رسیدگی کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌افزاید: «حاکمان فعلی افغانستان صادقانه خواست‌های جهان و منطقه را عملی بسازند و نیز باید برای رفع این نگرانی‌ها از راه‌های دیپلماتیک به این مسئله رسیدگی کنند.»

گفتنی است که پیش از این نیز پاکستان بارها گفته که امارت اسلامی به گروه‌های شورشی از جمله تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی) پناه داده است و علیه آنان اقدام قاطع نمی‌کند؛ اما امارت اسلامی در پاسخ به این انتقادها گفته که ریشه‌های ناامنی پاکستان داخل این کشور است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: