محمد عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست‌الوزرا، گفته است که اعضای تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی) در افغانستان جای ندارند و گروه داعش در این کشور سرکوب شده است.

معاون سیاسی ریاست‌الوزرا، این موضوع را روز پنج‌شنبه، ۵ دلو، در دیدار با پال کلومن بِکر، کاردار سفارت ناروی برای افغانستان، مطرح کرده است.

ارگ در حساب کاربری اکس نوشته که کاردار سفارت ناروی در این دیدار گفته که کشورش خواهان مناسبات خوب با افغانستان است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

کاردار سفارت ناروی برای افغانستان، افزوده که با وجود بحران‌های جاری در جهان، جهان افغانستان را فراموش نکرده است و در ۱۸ فبروری سال روان در پیوند به افغانستان نشست بین‌المللی در دوحه برگزار می‌شود.

او خواستار آموزش دختران و زنان و‌ فراهم‌کردن زمینه‌ی کار به آنان، نیز شده است.

معاون سیاسی ریاست‌الوزرا، در این دیدار از کمک و هم‌کاری‌های ناروی به افغانستان تشکر کرده و گفته که امارت اسلامی به شمول امریکا و کشورهای اروپایی، با تمام کشورها به ویژه کشورهای همسایه خواستار «مناسبات بر مبنای احترام متقابل» است.

محمد عبدالکبیر، افزوده که امنیت سراسری در افغانستان تأمین است و هیچ کسی اجازه ندارد از خاک افغانستان علیه کسی استفاده و از افغانستان کسی را تهدید کند. «تی‌تی‌پی در افغانستان جای ندارد و داعش به حیث دشمن بشریت سرکوب شده است.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

معاون سیاسی ریاست‌الوزرا، از ناروی و دیگر کشورهای اروپایی خواسته است که سفارت‌‌خانه‌های شان در کابل را باز کنند و به فعالیت شان ادامه دهند.

او هم‌چنان گفته که در نشست آینده‌ی دوحه از امارت اسلامی هم دعوت شده و تأکید کرده است که امارت اسلامی مخالف آموزش دختران و زنان نیست و در این پیوند بر اساس هدایت رهبر امارت اسلامی یک کمیته‌‌ی ویژه کار می‌کند تا زمینه‌ی آموزش را به آنان فراهم کند.

گفتنی است که مقام‌های پاکستانی پیش از این بارها ادعا کرده اند که اعضای تحریک طالبان پاکستان از خاک افغانستان نیرو‌های پاکستانی را هدف قرار می‌دهند؛ ادعایی که همواره از سوی حکومت سرپرست افغانستان رد شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: