شماری از رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که این کشور می‌خواهد برای آموزش طب در سطح عالی شعبۀ دانشگاه خیبر را در کابل ایجاد کند. براساس گزارش‌ها، این موضوع در دیدار مسئولان دانشگاه پزشکی خیبر و مقام‌های امارت اسلامی مطرح شده است.

پروفسور ضیاءالحق، معاون دانشگاه پزشکی خیبر در دیدارش با مسئولان کنسول‌گری امارت اسلامی در شهر پشاور گفته است که ایجاد شعبۀ دانشگاه پزشکی خیبر برای آموزش پزشکی/طب در سطح عالی تسهیلات بسیاری را به دانش‌جویان افغانستان فراهم می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

معاون دانشگاه پزشکی خیبر تأکید کرده که طرح ایجاد شعبۀ این دانشگاه در کابل آماده شده و تأییدیۀ کمیسیون آموزش عالی پاکستان نیز گرفته شده است.

از سوی دیگر، مفتی نورالله، مسئول کنسول‌گری امارت اسلامی در پشاور، در این دیدار از پاکستان به‌دلیل فراهم‌کردن زمینۀ آموزش به دانش‌جویان افغانستان قدردانی کرده و خواستار هم‌کاری‌های بیش‌تر در آینده شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

معاون دانشگاه پزشکی خیبر در این دیدار افزوده است که هم‌اکنون هزاران دانش‌جوی افغانستان در پاکستان سرگرم آموزش‌اند و دانشگاه خیبر نه‌تنها به این دانش‌جویان در بخش‌های «MBBS, BDS» آموزش می‌دهد؛ بل در بخش‌های نرسنگ/پرستاری، فیزیوتراپی و بخش‌های دیگر کارگاه‌هایی را نیز به این دانش‌جویان ایجاد می‌کند.

لازم به یادآوری‌ست که شماری از دانش‌جویان افغانستان که از طریق بورسیۀ علامه اقبال به پاکستان رفته‌اند، اکنون در این کشور سرگرم آموزش‌اند و شماری دیگر نیز با هزینۀ شخصی در این کشور تحصیل می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: