روزنامۀ اکسپرس تربیون پاکستان گزارش داده که وزارت مقررات و هماهنگی خدمات بهداشت ملی این کشور، یک تیم صحی را برای بازسازی برخی از شفاخانه‌های افغانستان به‌عنوان بخشی از کمک‌های بشردوستانه‌ اعزام کرده است. 

این روزنامه گفته که تیم صحی شامل انجنیران و متخصصان فنی‌، تاکنون کار بازسازی سه شفاخانه را در ننگرهار، لوگر و کابل که از سوی این کشور تمویل می‌شوند، تکمیل کرده‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در گزارش آمده که این موضوع در نشست هماهنگی نماینده‌گان وزارت‌های خارجه، داخله و صحت این کشور شریک شده است. در این نشست هم‌چنان گفته شده که کار نصب و راه‌اندازی تجهیزات پزشکی به ارزش دو میلیارد روپیۀ پاکستانی در شفاخانه‌های افغانستان، در حال انجام است.

اکسپرس تربیون افزوده که اخیرا پاکستان افزون بر تسهیل صدور ویزای صحی برای بیماران در گذرگاه‌ها، از کمک دارو به ارزش ۵۰۰ میلیون روپیه به‌عنوان بخشی از کمک‌های بشردوستانۀ این کشور نیز خبر داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

طبق گزارش، قرار است هیأتی از صنعت داروسازی پاکستان نیز برای سرمایه‌گذاری و کمک به تولید داروی بومی در افغانستان، به این کشور سفر کند.

این در حالی‌ست که پس از تسلط امارت اسلامی بر افغانستان، سکتور صحی کشور در معرض فروپاشی قرار دارد و شهروندان با چالش‌های زیادی در زمینۀ دست‌رسی به دارو و تجهیزات پزشکی در شفاخانه‌ها روبه‌رو اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: