روزنامۀ «دان» پاکستان، گزارش داده که این کشور اجازۀ صادرات ۱۴ نوع کالای پاکستانی به افغانستان را با ارز ملی‌‌اش صادر کرده است. در گزارش آمده که این تصمیم در نشست کمیتۀ هماهنگی اقتصادی وزارت مالیۀ این کشور گرفته شده است.

این رسانۀ پاکستانی گفته است که صادرات این کالاها به‌دلیل‌ آن‌چه نبود دست‌رسی به ارز قابل مبادله در کانال‌های بانکی و کاهش شدید صادرات به افغانستان عنوان می‌شود، با استفاده از کلدار پاکستانی انجام خواهد شد.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

گزارش افزوده که این تصمیم هم‌چنان به حکومت امارت اسلامی کمک خواهد کرد که واردات مواد غذایی مورد نیاز را از پاکستان تا زمانی‌که کشورهای غربی آنان را به رسمیت بشناسد ادامه دهد. کمیتۀ هماهنگی اقتصادی پاکستان تأکید کرده است که این اقدام بادرنظرداشت تشدید بحران انسانی در افغانستان انجام می‌شود.

کالاهای پاکستانی که مجوز صادرات به افغانستان را با کلدار پاکستانی دریافته‌اند شامل برنج، گوشت، ماهی، شیرینی‌ها، داروها و برخی دیگر اقلام می‌شود. هم‌اکنون صادرات سبزیجات، میوه‌جات و محصولات لبنی با ارز ملی پاکستان مجاز است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی افغانستان، پاکستان میزان مالیات بر واردات سبزیجات و میوه‌جات از افغانستان را نیز کاهش داده است. به تازه‌گی این کشور مالیۀ ۴۵ درصدی وضع‌شده بر جلغوزۀ صادراتی افغانستان را هم‌چنان برداشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: