مسئولان محلی در دایکندی، در یک نشست خبری که به منظور ارائه‌ی گزارش از کارکردها و دست‌آوردهای یک‌ساله‌ی شان برگزار کرده بودند، می‌گویند که در یک سال گذشته اداره‌های محلی این ولایت ۲۵۷ میلیون و ۵۷۵ هزار و ۹۰۱ افغانی درآمد داشته اند.

سیدمصطفا صالح، رییس اطلاعات و فرهنگ دایکندی، می‌گوید که نیروهای امنیتی این ولایت در یک سال گذشته ۳۳۹ مظنون را به اتهام دست‌داشتن در ۲۲۲ قضیه‌ بازداشت کرده و پرونده‌های شان را به نهادهای عدلی فرستاده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

رییس اطلاعات و فرهنگ دایکندی، تأکید می‌کند که نهادهای امنیتی ۱۴ قضیه‌ی مرتبط به مواد مخدر را پی‌گیری کرده و شش کارخانه‌ی مشکوک به مواد مخدر در این ولایت را از بین برده اند.

رییس اطلاعات و فرهنگ دایکندی، می‌افزاید که در جریان سال ۱۴۰۲، دست‌کم ۹۱ پروژه‌ی خُرد و بزرگ در بخش‌های مختلف از سوی ریاست احیا و انکشاف دهات این ولایت و به هم‌کاری مؤسسه‌ها، تطبیق شده است.

همین گونه، سیدمصطفا صالح، می‌گوید که در یک سال گذشته ریاست فواید عامه‌ی دایکندی، چهار کیلومتر جاده‌ ساخته و بسیاری از مسیرها در این ولایت را ترمیم و عریض‌سازی کرده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

رییس اطلاعات و فرهنگ دایکندی، خاطرنشان می‌کند که ۱۳۷ مرکز صحی در سرتاسر این ولایت به طور منظم به مردم خدمات صحی عرضه می‌کند. او می‌افزاید که در یک سال گذشته ۲۹۰ معتاد به مصرف مواد مخدر در این ولایت درمان و به خانواده‌های سپرده شده اند.

با این حال، مسئولان محلی در دایکندی، می‌افزایند که در یک سال گذشته چهار مکتب و ۱۱۹ مدرسه‌ی دینی در این ولایت تأسیس شده و به فعالیت آغاز کرده است. به گفته‌ی مسئولان، ساختمان ۴۶ مکتب به هزینه‌ی ۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار افغانی ساخته و ۶۰ مکتب دیگر نیز بازسازی شده‌ است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: