باشندگان شماری از ولسوالی‌ها و بخش‌های دوردست ارزگان، می‌گویند که بعضی وقت‌ها به دلیل نیامدن واکسیناتوران به محل، کودکان شان واکسین ضدبیماری فلج کودکان (پولیو) را دریافت نمی‌کنند.

آن‌ها، می‌افزایند که نگران این استند که در صورت تطبیق‌نشدن واکسین ضدبیماری فلج کودکان در مناطق شان، کودکان شان به این بیماری مبتلا شوند.

گل احمد، باشنده‌ی ولسوالی «چارچینو» این ولایت، می‌گوید: «منطقه‌ی ما بسیار کوهستانی است به همین خاطر گاهی واکسیناتوران می‌آید گاهی نمی‌آید. خواست ما این است که در وقت معین برای واکسین‌کردن کودکان ما واکسیناتوران را بفرستند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

 ولی محمد، باشندگان ولسوالی ارزگان خاص این ولایت،می‌گوید: «در بعضی منطقه‌ها واکسیناتوارن می‌آیند اما در بخش‌های کوهستانی نمی‌آیند کودکان ما وقتی از واکسین‌گرفتن می‌ماند مریض می‌شوند با فلج دایمی روبه‌رو می‌شود. می‌ترسیم کودکان ما به پولیو مبتلا و بار دوش شوند.»

در همین حال، محمدالله روحانی، سرپرست ریاست صحت عامه‌ی ارزگان، می‌گوید که تلاش می‌شود گروه‌های تطبیق واکسین ضدبیماری فلج کودکان به همه بخش‌های این ولایت فرستاده شود، تا هیچ کودکی از دریافت واکسین باز نماند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گفته او، ریاست صحت عامه ارزگان در نظر دارد که ۲۴۰ هزار و ۱۹ کودک در این ولایت واکسین ضد‌بیماری فلج کودکان را دریافت کند که تا اکنون، ۲۲۹ هزار و ۶۸۵ کودک این واکسین را دریافت کرده و باقی کودکان نیز تا پایان این روند، واکسین دریافت خواهند کرد. او می‌افزاید:

«بر اساس اطلاعات ما در ارزگان منطقه‌ای نیست که در آن جا واکسین نباشد. رسیدگی می‌شود؛ اما بعضی مشکلات است مثلا یک ساحه می‌ماند ولی بعد تیم‌ها جور می‌شود و کودکان را واکسین می‌کند یعنی این مشکل در همه ولایت‌ نیست که یک ساحه از واکسین محروم باشد.»

 گفتنی است که باشندگان ارزگان بیش‌تر وقت‌ها از دست‌رسی نداشتن به خدمات بهداشتی مورد نیاز شکایت دارند و خواستار رسیدگی مسئولان در این زمینه استند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: