کارزار سراسری تطبیق واکسین ضد بیماری فلج کودکان (پولیو)، امروز در ۳۳ ولایت کشور آغاز شده است.

بخش پولیوی وزارت صحت عامه، امروز (دوشنبه، ۳ میزان) با پخش خبرنامه‌ای از آغاز این کارزار چهار‌روزه خبر داده و گفته که قرار است در این دور کارزار، ۱۱ میلیون کودک واکسین دریافت کنند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

نیک‌ولی شاه مؤمن، مسئول بخش پولیوی وزارت صحت عامه، می‌گوید: «از ۲۵ تا ۲۸ سپتمبر است که قرار است ۱۱ میلیون کودک واکسین دریافت کنند. در این کمپاین، اطفالی که از پنج سال کم باشد، واکسین دریافت می‌کنند و به نوزاد ۶ماهه ویتامن A هم داده می‌شود.»

مسئولان بخش پولیوی وزارت صحت عامه، می‌افزایند که کارزار تطبیق واکسین ضدپولیو پس از حدود دو هفته در ارزگان نیز آغاز خواهد شد.

شماری از خانواده‌ها در شهر کابل، می‌گویند که با تطبیق واکسین ضدپولیو، آینده و سلامتی کودکان شان تضمین می‌شود و از دیگر خانواده‌ها می‌خواهند که آن‌ها نیز تطبیق این واکسین را جدی بگیرند.

مسعوده که دو کودک سه و چهارساله‌اش را برای دریافت واکسین ضدپولیو آورده، می‌گوید: «واکسین یک نوع پیش‌گیری از هر نوع مرض است به خصوص این واکسین ضدفلج. تمام خانواده‌ها باید اطفال شان را  واکسین کنند که این یک چیز سرسری نیست. این‌ها هم به اطفال خود و هم به اطفال دیگر هم‌کاری می‌کنند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

شماری از واکسینتاتوران در شهر کابل، می‌گویند که هنوز هم نیاز است تا به خانواده‌ها بیش‌تر آگاهی‌دهی شود؛ زیرا شماری از خانواده‌ها حاضر نیستند کودکان شان را واکسین کنند.

شریفه رضایی، واکسیناتور، می‌گوید: «خیلی زیاد شان استند که نمی‌مانند کودکان شان واکسین شوند. بهانه می‌کنند که اطفال ما را شوخ و بی‌ادب می‌کند و می‌گویند که حرام است.»

گفتنی است که در سال روان میلادی، پنج رویداد بیماری فلج کودکان در افغانستان به ثبت رسیده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: