مارشال عبدالرشید دوستم، معاون نخست پیشین ریاست‌جمهوری به طالبان هشدار می‌دهد و می‌گوید، اگر این گروه با تداوم جنگ در پی به میان‌آوردن حکومت دلخواه امارتی خود هستند، اشتباه می‌کنند.

آقای دوستم امروز (پنج‌شنبه، ۲۳ ثور/اردیبهشت) پس از ادای نماز عید با حضور صدها تن از باشنده‌گان و نیروهای امنیتی در شهر شبرغان، مرکز ولایت جوزجان می‌گوید، طالبان باید با ادامۀ آتش‌بس و ختم جنگ به میز گفت‌وگو برگردند. او نیز می‌گوید که جنگ افغانستان راه‌حل نظامی ندارد.آقای دوستم تأکید می‌کند و می‌گوید، اگر طالبان به جنگ‌شان ادامه دهند مسئولیت مردم افغانستان است تا در سراسر کشور با ابتدایی‌ترین امکانات بر علیه این گروه بسیج شوند.

مارشال دوستم به رئیس‌جمهور غنی پیشنهاد می‌کند که برای بیرون‌رفت از مشکلات کنونی یک شورای تصمیم‌گیری را ایجاد کرده و بر بنیاد آن حرکت کند.

آقای دوستم پیش از این نیز با انتقاد از افزایش خشونت‌ها از سوی طالبان گفته بود، این گروه با بدترکردن وضعیت کشور، در پی سلب اعتماد مردم نسبت به دولت هستند.

او هم‌چنان با اشاره به گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی در دوحه گفته بود، اگر این روند با شکست روبه‌رو شود، او آمادۀ جنگ با طالبان است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: