Asset 1SWN

هشدار مارشال دوستم در دیدار با محقق: وطن و حاکمیت در خطر است

DSC_0442

مارشال عبدالرشید دوستم، معاون پیشین ریاست‌جمهوری که امروز (شنبه، هجدهم دلو/بهمن) در میان صدها تن از هوادارانش در شهر شبرغان، مرکز ولایت جوزجان با محمدمحقق حضور یافته‌، می‌گوید که وطن و حاکمیت در خطر است. او می‌گوید که همه باید برای تحکیم ثبات، وحدت و هم‌دیگرپذیری بسیج شوند.

به گفتۀ مارشال دوستم، طالبان گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی را کنار گذاشته‌اند و با کشورهای بیرونی در مورد صلح افغانستان رای‌زنی می‌کنند. او می‌افزاید که این رفتارها ناامیدکننده است.

آقای دوستم می‌افزاید، فشارهای نظامی در امور صلح تعیین‌کننده است، اما سکوت در برابر عمل‌کردهای طالبان منجر به سقوط شاهراه‌ها و ولسوالی‌ها خواهد شد. او تأکید می‌کند که باید در وضعیت حساس کنونی همه در برابر این رفتارها متحد شوند و اختلافات را کنار بگذارند.

محمدمحقق، مشاور ارشد ریاست‌جمهوری امروز در یک سفر رسمی به ولایت جوزجان رفت. او می‌گوید که انتظار پایان جنگ و استقرار صلح باعزت را می‌کشند و هیچ‌گاهی صحنه را به دشمن خالی نمی‌کنند. به گفتۀ آقای محقق، دیگر این فرصت به دشمنان مردم افغانستان داده نخواهد شد تا مردم را سر ببرند.

آقای محقق می‌افزاید که مردم باید در وضعیت کنونی با حفظ وحدت و هم‌دیگرپذیری در برابر نابرابری‌ها بیستند.

در همین حال، باشنده‌گان جوزجان وضعیت امنیتی این ولایت را وخیم و فاجعه‌بار می‌خوانند و از حکومت مرکزی می‌خواهند در این عرصه سکوت نکند.

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام