ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست، می‌گوید که گزارش جدید دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در پیوند به بازداشت‌های خودسرانه‌ی زنان و دختران، بی‌اساس است.

مجاهد، امروز (شنبه، ۱۴ دلو)، با رد ادعای کارشناسان سازمان ملل متحد مبنی بر بازداشت‌های خودسرانه‌ی زنان و دختران از سوی نیروهای وزارت امر‌به‌معروف و نهی‌ازمنکر، می‌گوید که کسی بازداشت یا زندانی نشده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

کارشناسان سازمان ملل در گزارشی که روز گذشته -جمعه، ۱۳ دلو- از نشانی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، نشر شده، مدعی شده که زنان و دختران در افغانستان به گونه‌ی غیرقانونی در مکان‌های عمومی مانند مغازه‌ها و خیابان‌ها به دلیل بدحجابی بازداشت می‌شوند.

کارشناسان ملل متحد، در این گزارش، از حکومت سرپرست خواسته اند که به بازداشت‌های زنان و دختران پایان دهد.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

مجاهد اما می‌گوید: «این راپورها را رد می‌کنیم؛ نه کس زندانی شده، نه توقیف و نه هم این ادعاها درست است؛ متأسفانه نباید نهادهایی به این سویه‌ها به این پشتوانه‌های شبکه‌های اجتماعی که پشتوانه‌ی دقیق و محکم ندارند، به او استناد کنند.»

مجاهد، می‌افزاید که در نخست، شماری از زنان که «برای ترویج بدحجابی مأمور شده بودند»، برای توصیه به حوزه‌ها خواسته شده و دوباره رها شده‌ اند؛ اما این موضوع برای بارهای بعدی تکرار نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: