بارش برف و توفان‌های شدید از شب گذشته به این‌سو مسیرهای ولسوالی‌ها و شاهراه‌های ولایت‌های غور، بامیان و دایکندی را به‌روی رفت‌وآمد مردم و مسافران بسته است.

شماری از مسافران گیرمانده در راه بند «بایند» که مسیر شش ولسوالی غربی غور را به‌ هم وصل می‌کند، می‌گویند که در اثر بارش برف و توفان‌های شدید شب گذشته، بیش از ۴۰ مسافر به‌شمول کودکان و زنان در این مسیر گیر مانده‌اند و در وضعیت بدی قرار دارند.

آنان هشدار می‌دهند که اگر مسئولان برای بازگشایی این مسیر و نجات آن‌ها اقدام نکنند، از بین خواهند رفت.

محمدبرهان، از مسافران در این مسیر، می‌گوید: «موترها در بند بایند بند مانده‌اند. امکان ندارد که برویم، زن و بچه هم زیاد است. خواهش‌مندیم که مسئولین هم‌کاری بکنند، ور نه همه می‌میرند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

محمدانور، از راننده‌گان موترهای مسافربری در این مسیر، نیز می‌گوید: «از دی‌شب تا صبح به همین‌جا چند موتر بند مانده بودند، از تشنه‌گی، گرسنه‌گی و از همه‌چیز مانده شده‌ایم. حالا برف و باد هم زیاد است، راه را هم ما گُم کرده‌ایم، نمی‌دانیم به کدام مسیر برویم.»

حبیب‌الرحمان، رئیس فواید عامۀ غور، می‌گوید که آنان تیم‌های‌شان را برای پاک‌کاری این مسیر به محل فرستاده و در تلاش بازگشایی و نجات مسافران بیش‌تری‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

مسئولان ریاست‌های فواید عامۀ ولایت‌های بامیان و دایکندی نیز به سلام‌وطندار می‌گویند که برف‌باری و توفان‌های شدید شب گذشته سبب شده است تا بیش‌تر راه‌های مواصلاتی این دو ولایت به‌روی رفت‌وآمد مردم بسته شوند. آنان از عموم مردم می‌خواهند که تا توقف توفان و پاک‌کاری مسیرها سفر نکنند.

این در حالی‌ست که ریاست هواشناسی کشور روز گذشته با پخش اطلاعیه‌یی از احتمال بارش برف و باران نسبتاً شدید با سیلاب‌های آنی در روزهای ۱۳ و ۱۴ جدی در ۳۲ ولایت به‌شمول سالنگ‌ها خبر داد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: