مسئولان در وزارت صنعت‌و‌تجارت، به سلام‌وطندار می‌گویند که روز دوشنبه، ۲۲ عقرب، هیئتی از حکومت سرپرست امارت اسلامی به ریاست نورالدین عزیزی، سرپرست این وزارت، برای اشتراک در نشست سه‌جانبه با پاکستان و اوزبیکستان، به اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان رفته است.

آخوندزاده عبدالسلام جواد، سخن‌گوی وزارت صنعت‌وتجارت، می‌گوید که سرپرست این وزارت با جلیل عباس جیلانی، وزیر امور خارجه‌ی حکومت موقت پاکستان، در باره‌ی مشکلات ترانزیتی دو کشور و توقف بیش از ۳۰۰۰ کانتینر کالای بازرگانی بازرگانان افغان در بندر کراچی، بحث و گفت‌وگو کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

با افزایش تنش‌ها میان اسلام‌آباد و کابل، بازرگانان افغان همواره از فشار‌های عمدی حکومت پاکستان در برابر بخش خصوصی در بندر کراچی و گذرگاه تورخم، شکایت می‌کنند و می‌گویند که توقف کالاهای بازرگانی، میلیون‌ها دالر به آنان زیان رسانده است.

در همین حال، مسئولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، ابراز امیدواری می‌کنند که در پی دیدار مقام‌های امارت اسلامی با مقام‌های پاکستانی، مشکلات ترانزیتی کشور حل شود.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

خیرالدین مایل، معاون اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، می‌گوید: «ما امیدواریم که این سفر بتواند مشکلات سکتور خصوصی افغانستان در رابطه به ترانسپورت، ترانزیت و انتقالات را حل کند. اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری خواهان روابط خوب با کشورهای همسایه است.»

گفتنی است که پیش از این اتاق مشترک تجارت و صنایع افغانستان و پاکستان، محدودیت‌های تازه‌وضع‌شده در بخش ترانزیت از سوی پاکستان را، خلاف اصول جهانی خوانده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: