وزارت دفاع ملی حکومت سرپرست افغانستان، در حساب کاربری اکس خود نوشته است که حوالی بامداد امروز (دوشنبه، ۲۸ حوت) جت‌های جنگی و کشفی پاکستانی در یک «اقدام تجاوزکارانه»، بار دیگر به خاک افغانستان وارد شدند و خانه‌های مسکونی افراد ملکی را در ولسوالی‌های سپیری خوست و برمل پکتیکا بمباران کردند.

این وزارت، گفته است که نیروهای مرزی این وزارت در پاسخ به این «تجاوز»، مرکزهای نظامی پاکستان را در امتداد خط فرضی دیورند با اسلحه‌های سنگین هدف قرار دادند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

وزارت دفاع، گفته است که نیروهای دفاعی و امنیتی کشور آماده‌ی پاسخ به هر گونه «اقدامات تجاوزکارانه» اند و در هر حالت از تمامیت ارضی افغانستان دفاع خواهند کرد.

پاکستان، بامداد امروز ولسوالی‌های برمل پکتیکا و سپیری خوست را هدف حمله‌های هوایی قرار داده و ادعا کرده که در این حمله‌ عبدالله‌شاه، عضو ارشد تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی) را از بین برده است.

حکومت سرپرست امارت اسلامی، با محکوم‌کردن حمله‌ی پاکستان بر بخش‌هایی از پکتیکا و خوست، آن را اقدام نسنجیده و تجاوز به قلمرو افغانستان دانسته و از پیامد حمله‌ی آن کشور بر بخش‌هایی از خاک افغانستان هشدار داده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست، در بیانیه‌ای در حساب کاربری اکس خود نوشته که چنین حمله‌ها می‌تواند پیامدهای بسیار بدی به دنبال داشته باشد که پاکستان توانایی کنترل آن را نخواهد داشت.

مجاهد، افزوده است: «امارت اسلامی که تجربه‌ی طولانی مبارزه‌ی آزادی‌خواهانه با ابرقدرت‌های جهان را دارد، اجازه‌ی حمله‌ بر خاک افغانستان را به کسی نمی‌دهد.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

در بیانیه، آمده است مردم و دولت جدید پاکستان باید شماری از ژنرال‌های ارتش آن کشور که سیاست‌های اشتباه را به سود جهت‌های دیگر دنبال می‌کنند و در تلاش تخریب روابط دو کشور اند را، باز دارند.

سخن‌گوی امارت اسلامی، ادعای حضور عبدالله‌شاه، عضو ارشد تحریک طالبان پاکستان در افغانستان را رد کرده و گفته که این فرد اکنون در وزیرستان پاکستان است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: