مسئولان وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌گویند که بیش از شش میلیارد افغانی بودجه برای مهار خشک‌سالی در کشور نیاز است؛ اما این اداره اکنون تنها یک میلیارد افغانی بودجه دارد.

عبدالله ولی‌زاده، مشاور وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث به سلام‌وطندار می‌گوید که آنان برای رفع نیازهای مردم و مهار خشک‌سالی، از سازمان‌های جهانی خواهان هم‌کاری شده‌اند. آقای ولی‌زاده می‌افزاید که حدود دو میلیون تن در کشور در معرض خشک‌سالی قرار دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنیداز سوی دیگر، مسئولان وزارت زراعت، آبیاری و مالداری از کسر ۲ تا ۲.۴ میلیون متریک تُن گندم در سال جاری به‌دلیل خشک‌سالی خبر می‌دهند.

اکبر رستمی، سخنگوی وزارت زراعت به سلام‌وطندار می‌گوید که ام‌سال میزان حاصلات زراعتی به‌ویژه گندم، در اثر خشک‌سالی کاهش می‌یابد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

به گفتۀ سخنگوی وزارت زراعت، پیش‌بینی‌های این وزارت نشان می‌دهد که ام‌سال چهار میلیون متریک تُن گندم در کشور تولید می‌شود؛ اما نیاز مجموعی افغانستان ۶.۴ میلیون متریک تُن گندم است.

براساس پیش‌بینی وزارت زراعت، افغانستان ام‌سال ۲.۲ میلیون متریک تُن گندم کم‌بود دارد. مسئولان این وزارت می‌افزایند که آنان برای رفع نیاز شهروندان، از کشورهای مختلف گندم وارد می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: