مسئولان وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث طبیعی می‌گویند که آمادۀ مبارزه با خشک‌سالی‌اند.

غلام بهاءالدین جیلانی، وزیر دولت در امور رسیده‌گی به حوادث طبیعی امروز (پنج‌شنبه، سی‌ام دلو/بهمن) در برنامۀ حساب‌دهی دولت به ملت می‌گوید که این اداره آماده‌گی کامل برای مبارزه با خشک‌سالی را دارد.

به گفتۀ وزیر دولت در امور رسیده‌گی به حوادث طبیعی، خشک‌سالی به عنوان یک تهدید بزرگ در سال آینده پیش‌بینی شده؛ اما این وزارت در هماهنگی با نهادهای مربوط، کمیسیون مبارزه با خشک‌سالی را ایجاد کرده است.

در این کمیسیون مسئولان وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث طبیعی با هم‌کاری سفارت جاپان در افغانستان و سازمان انکشافی ملل متحد یا UNDP به این نتیجه رسیده‌اند تا مناطق آسیب‌پذیر از خشک‌سالی را شناسایی کنند و در صورت بروز خشک‌سالی کمک‌ها به آن مناطق فرستاده شود.

به گفتۀ آقای جیلانی، بخش‌های شمال‌شرق و جنوب‌غرب کشور از آسیب‌پذیرترین مناطق در صورت بروز خشک‌سالی خواهند بود.

غلام بهاءالدین جیلانی می‌گوید: «یک تیم از سازمان ملل و یک تیم از ادارۀ ما تعیین شده و مشخص می‌کنند که در کدام ساحات خشک‌سالی بیش‌تر است. تا حالا احتمالاً در غور و بادغیس مردم بیش‌تر با خشک‌سالی مواجه خواهند شد. ما قبل از این‌که خشک‌سالی شود، ذخایر گندم که در نظر داریم را به ولایات انتقال می‌دهیم و در جریان خشک‌سالی آن را توزیع می‌کنیم.»

مسئولان وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌گویند که آنان مقداری وجوه مالی را نیز در نظر گرفته‌اند و در صورت آمدن خشک‌سالی، آن را به خانواده‌های آسیب‌دیده کمک خواهند کرد. اما به گفتۀ این مسئولان، تاکنون آمار دقیق خانواده‌هایی که ممکن است در معرض خشک‌سالی قرار بگیرند را ندارند.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: