به تازه‌گی مولوی مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب مسجد جامع گازرگاه هرات در پیوند به حضور محمداسماعیل خان، از فرماندهان پیشین جهادی در میدان نبرد، گفته است که او نباید علیه طالبان بجنگد، بل‌ باید بگذارد نظام اسلامی از سوی این گروه ایجاد شود.

محمدقاسم حلیمی، وزیر ارشاد، حج و اوقاف امروز در یک نشست خبری در کابل با انتقاد از این سخنان مولوی مجیب‌الرحمان انصاری، او را غلام گروه طالبان می‌خواند و می‌گوید، در حالی‌ که آقای انصاری پول دولت را دریافت می‌کند؛ «اما برای برپایی نظام طالبانی تبلیغ می‌کند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

محمدقاسم حلیمی نیز می‌گوید، عالمان دین که علیه دولت تبلیغ می‌کنند و با دشمن یک‌جا می‌شوند، هرچه زودتر باید زندانی شوند. او می‌افزاید، «ما دیگر حوصلۀ این را نداریم، هر شیطانی که در جامۀ‌ عالم درآمده است، بیرونش می‌کنیم.»

وزیر حج و اوقاف می‌گوید، «عالمی که جنازۀ شهید ما را نمی‌خواند و دشمن را تقویه می‌کند بزنید، بکوبید و زندانی‌اش کنید. به کجا رسیده این حالت و عالمان ما؟ غلامی هم تا حدی است، غلامی تا چه حدی؟ تا دی‌روز معاش ما را می‌گرفتی و رئیس بودی، بد می‌کردی حرفی نمی‌زدی.»

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

آقای حلیمی می‌افزاید که تبلیغ عالمان دین به نفع طالبان در چارچوب دولت افغانستان، جایز نیست و آنان هرچه زودتر باید از کارشان برکنار شوند.

وزیر حج و اوقاف در حالی از گفته‌های مولوی مجیب‌الرحمان انصاری انتقاد می‌کند که او پیش از این نیز گفته است دولت‌داری در افغانستان اسلامی نیست و باید دولت حقیقی اسلامی در کشور به‌میان آید.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: