Asset 1SWN

واکنش ارگ به گفته‌های مولوی انصاری: صحبت علیه نیروهای امنیتی گناه بزرگ است

_110327324_4578

معاونان سخنگوی ارگ ریاست‌جمهوری در واکنش به سخنان مولوی مجیب‌الرحمان انصاری گفته‌‌اند که صحبت علیه نیروهای امنیتی و نظام کنونی گناه بزرگ است.

دواخان مینه‌پال، معاون سخنگوی ریاست‌جمهوری امروز (شنبه، دوم حوت/اسفند) در توییترش نوشته است که نیروهای امنیتی افغانستان مسلمانان کامل و حافظان پنج بنای مسلمانی‌اند. مینه‌پال گفته که مبارزه و قربانی مقدس نیروهای امنیتی شرعی‌ست و هر نوع اظهارات علیه نیروهای امنیتی غیرشرعی و گناه بزرگ است.

فاطمه مورچل، دیگر معاون سخنگوی ریاست‌جمهوری نیز در توییترش نوشته که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان پاسبانان مقدس خاک این کشور اند و مبارزۀ شبانه‌روز آن‌ها برای دفاع از وطن، عبادت است.

بانو مرچل نوشته است: «هرگونه صحبت غیرمسئولانه علیه این نیروهای شجاع و دلیر در حقیقت صحبت غیرمسئولانه علیه نظام کنونی بوده و در ذات خود یک گناه است.»

در همین حال، سیدعبدالوحید قتالی، والی هرات خطاب به مولوی انصاری می‌گوید که این ولایت جایی برای تولید داعش نیست.

والی هرات این گفته‌ها را امروز در یک نشست‌ خبری در این ولایت گفته است. او گفته است در وضعیتی که امارات به فضا می‌رسد، ایران در پی نفت و اتُم است، عربستان در حال ساخت عروس‌ شهرهاست، هرات جایی برای تولید داعش نیست.

والی هرات خطاب به مولوی انصاری گفته است: «پایۀ برق را توسط خواهرزادۀ خود انفجار دادی به تو چیزی نگفتند، اسلام همین است که یک عروس را لت‌وکوب بکنید، ماجراجویی و تفنگ کار تو نیست، کار آن‌هاست که دو میلیون شهید دادند.»

سیدعبدالوحید قتالی به مولوی انصاری هشدار داده است: «مگر ما مُرده باشیم که در این شهر دوباره وحشت بیاید، بیرق‌های پلید خود را پایین کنند. ما خون دادیم تا این شهر آباد شود و مردم آرام شوند، خون ما بریزد، نمی‌گذاریم داعش بیاید؛ این خوش‌خدمتی‌ها را نکنند، شرم کنند.»

والی هرات گفته است: «پا از گلیم خود بیش‌تر دراز نکن، احساسات مردم را جریحه‌دار نکن، این ملت می‌خواهد به آبادانی فکر کند، نو بر آب‌های خود حاکم شده، بر بند سلما و کمال‌خان و معادن خود حاکم شده؛ توطیه بی‌گانه را نیار سر ما.»

والی هرات در ادامۀ سخنانش افزوده، فصل این گذشته که کسی به دستور بی‌گانه اندیشه‌های افراطی را تولید کند و مردم از وحشت و جنگ خسته شدند. به گفتۀ او، به دستور بی‌گانه علیه نیروهای امنیتی افواهات گفته می‌شود.

مولوی مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب مسجد جامع گازرگاه هرات روز گذشته در سخنرانی خود در نماز جمعه پشتی‌بانی از نظام کنونی را گناه کبیره خواند و از نیروهای امنیتی خواست که برای این نظام کار نکنند. این سخنان آقای انصاری واکنش‌های بسیاری در پی داشته است. بسیاری‌ها از حکومت خواسته‌اند که علیه او اقدامات قاطع را روی دست گیرند.

مجیب‌الرحمان انصاری پیش از این هم در گفت‌وگو‌ با رسانه‌ها اعلام کرده که حدود شرعی را بر افراد اجرا کرده و برخی‌ها را نیز به دلیل آن‌چه او سرپیچی از حدود شرعی خوانده، شلاق‌ زده است.

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام