مسئولان محلی هرات تأیید می‌کنند که در نتیجۀ حملۀ انتحاری امروز (جمعه، یازدهم سنبله) در این ولایت، به‌شمول مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب مسجد جامع گازرگاه هرات و از عالمان دین سرشناس این ولایت، ۱۸ تن کشته شده و ۲۳ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

حمیدالله متوکل، سخنگوی والی هرات، به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجۀ این حملۀ انتحاری، به‌شمول مجیب‌الرحمان انصاری و برادرش حبیب‌الرحمن انصاری، ۱۸ تن کشته و ۲۳ تن دیگر زخمی شده‌اند. گفته شده است که این آمار نهایی نیست و احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

آقای متوکل، خبرهای پخش‌شده در مورد کشته‌شدن فضل‌الرحمان انصاری، برادر دیگر مجیب‌الرحمان انصاری و کشته و زخمی‌شدن نیروهای امنیتی در این روی‌داد را رد می‌کند.

به گفتۀ سخنگوی والی هرات، نماز جمعه امروز پس از این حمله با امامت فضل‌الرحمان انصاری، برادر مجیب‌الرحمان انصاری، ادا شده است.

در همین حال، برخی رسانه‌ها گزارش‌ داده‌ که در این حمله بیش از ۲۰ تن کشته شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، دفتر رسانه‌های فرماندهی امنیۀ هرات با پخش خبرنامه‌یی گفته است که مجیب‌الرحمان انصاری امروز هنگامی مورد حملۀ فرد انتحارکننده قرار گرفت که از خانه‌اش به سمت مسجد در حرکت بود.

طبق خبرنامه، فرد انتحارکننده در هنگام بوسیدن دست مجیب‌الرحمان انصاری خودش را منفجر کرده است که در نتیجه به‌شمول فرد انتحارکننده، آقای انصاری و شماری از هم‌راهانش کشته شده‌اند.

خبرنامه کشته‌شدن آقای انصاری را کار «دشمنان دین و اسلامیت» عنوان کرده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی، نیز کشته‌شدن مجیب‌الرحمان انصاری را تأیید و ابراز غم‌شریکی کرده است. او در توییترش نوشته است: «با تأسف که عالم دلیر و مطرح دینی کشور مولانا مجیب‌الرحمان انصاری حین ادای نماز جمعه در مسجد خود در حملۀ بزدلانۀ دشمنان دین به شهادت رسید. امارت اسلامی افغانستان غم‌شریکی عمیق خود را در این رابطه ابراز می‌دارد. عاملین عقب این جنایت بزرگ را به کیفر اعمال شوم‌شان خواهد رساند. ان‌شاءالله»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. پیش از این اما مسئولیت شماری از حمله‌های مشابه در کشور را گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) برعهده گرفته است.

آخرین تصویر مجیب‌الرحمان انصاری در نشست اقتصادی هرات در کنار عبدالغنی برادر

در این تصویر که امروز در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود، دیده می‌شود که مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب مسجد جامع گازرگاه هرات، در کنار عبدالغنی برادر، معاون نخست رئیس‌الوزرای امارت اسلامی، در نشست اقتصادی هرات حضور دارد.

گفته شده است که این نشست امروز برگزار شده بود و کاربران شبکه‌های اجتماعی از این تصویر، به‌عنوان آخرین تصویر مجیب‌الرحمان انصاری یاد کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: