نوراحمد اسلام‌جار، والی هرات، در مراسم یادبود از قربانیان حمله‌ بر مسجد جامع گازرگاه هرات که از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت برگزار شده بود، گفته است که عاملان حمله بر مجیب‌الرحمان انصاری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده اند و در زندان به سر می‌برند.

این مراسم، روز گدشته در سالن مولانا جلال‌الدین محمد بلخی در شهر هرات برگزار شده بود. والی هرات، در این مراسم افزوده است: «قاتلان شهید انصاری از سوی نیروهای امارت اسلامی شناسایی و دستگیر شده اند و اکنون در بند به سر می‌برند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

نوراحمد اسلام‌جار، تأکید کرده که امارت اسلامی پشتیبان عالمان دین است و بر اساس قوانین اسلامی، با عاملان این رویداد برخورد می‌کند.

از سویی هم، نعیم‌الحق حقانی، رییس اطلاعات و فرهنگ هرات، در این مراسم گفته است که مجیب‌الرحمان انصاری، یکی از پشتیبانان نظام امارت اسلامی بود و همواره برای اعاده‌ی امر به معروف در جامعه کار می‌کرد.

در این مراسم، فضل‌الرحمان انصاری، برادر مجیب‌الرحمان انصاری، ضمن تأکید بر ادامه‌ی راه قربانیان حمله‌ بر مسجد جامع گازرگاه هرات، از تمام اشتراک‌کنندگان خواسته است که «بیدار باشند و اسیر توطئه‌ی دشمنان مردم افغانستان نشوند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

حدود سه ماه پیش (روز جمعه، یازدهم سنبله)، در نتیجه‌ی حمله‌ی انتحاری بر مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب مسجد جامع گازرگاه شهر هرات و از عالمان دین مشهور کشور، به شمول او و یک برادرش، ۲۱ تن کشته شدند و ۲۰ تن دیگر زخم برداشتند.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: