دفتر رسانه‌های فرماندهی امنیۀ هرات با پخش خبرنامه‌یی گفته است که مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب مسجد جامع گازرگاه هرات و از عالمان دین سرشناس این ولایت، امروز (جمعه، یازدهم سنبله) هنگامی مورد حملۀ فرد انتحارکننده قرار گرفت که آقای انصاری از خانه‌اش به سمت مسجد در حرکت بود.

طبق خبرنامه، فرد انتحارکننده در هنگام بوسیدن دست مجیب‌الرحمان انصاری خودش را منفجر کرده است که در نتیجه به‌شمول فرد انتحارکننده، آقای انصاری و شماری از هم‌راهانش کشته شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

خبرنامه کشته‌شدن آقای انصاری را کار «دشمنان دین و اسلامیت» عنوان کرده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی، نیز کشته‌شدن مجیب‌الرحمان انصاری را تأیید و ابراز غم‌شریکی کرده است. او در توییترش نوشته است: «با تأسف که عالم دلیر و مطرح دینی کشور مولانا مجیب‌الرحمان انصاری حین ادای نماز جمعه در مسجد خود در حملۀ بزدلانۀ دشمنان دین به شهادت رسید. امارت اسلامی افغانستان غم‌شریکی عمیق خود را در این رابطه ابراز می‌دارد. عاملین عقب این جنایت بزرگ را به کیفر اعمال شوم‌شان خواهد رساند. ان‌شاءالله»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. پیش از این اما مسئولیت شماری از انفجارهای مشابه در کشور را گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) برعهده گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: