Asset 1SWN

سلام وطندار

وزارت حج خواستار اقدام فوری نهاد‌های عدلی و قضایی در برابر مولوی انصاری شد

_110327324_4578

وزارت ارشاد، حج و اوقاف سخنان اخیر مولوی مجیب‌الرحمان انصاری را محکوم کرده و آن ‌را غیرمسئولانه، خلاف قانون و در تضاد با اصول اسلامی و منافع علیای افغانستان دانسته است.

این وزارت از نهادهای عدلی و قضایی خواسته است که به سخنان اخیر مولوی انصاری واکنش نشان داده و عاجل اقدام کنند تا جلو چنین حرکات غیرمسئولانه و جانب‌دارانه که در اصل آب در آسیاب دشمن ریختن است را بگیرند.

در اعلامیه‌یی که وزارت ارشاد، حج و اوقاف امروز (شنبه، دوم حوت/اسفند)‌ پخش کرده، آمده است که وضعیت افغانستان در نقطۀ بسیار حساس قرار دارد و چنین اظهارات تنها می‌تواند آتش جنگ را شعله‌ور کند و به شدت آن بیفزاید.

طبق اعلامیه، این‌گونه اظهارات هم‌چنان سبب کشتار بیش‌تر مردم بی‌گناه توسط هراس‌افگنان می‌شود و نتیجۀ این همه نابسامانی قطعاً به نفع دشمنان سودجو و فرصت‌طلب خواهد بود.

در اعلامیه آمده است: «اظهارات ملا انصاری می‌تواند پیامد‌های ناگواری در پی داشته باشد، مزید به ریختن خون انسان‌ها، سبب تخریب منازل و مراکز دینی و فرهنگی، فعالیت‌های تجاری و خدماتی در کشور می‌‌شود.»

بر بنیاد اعلامیه، سخنان اخیر مولوی انصاری در حالی مطرح شده است که سازمان‌ها و کشورهای مختلف اسلامی جنگ در افغانستان را برادرکشی، حرام و خلاف دستورهای دینی خوانده‌اند.

مولوی انصاری روز گذشته در خطبۀ نماز جمعه گفته هر کس که از نظام کنونی پشتی‌بانی کند، مرتکب گناه کبیره شده است. او هم‌چنان گفته است که عالمان دینی که نظام کنونی را تأیید می‌کنند، از جمله عالمان یهود و نصارا هستند.

این گفته‌ها واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشته است. حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور امروز در یک نشست خبری گفت که به ریاست عمومی امنیت ملی وظیفه سپرده شده است تا اظهارات مولوی انصاری را بررسی کند.

از سوی هم، وزارت ارشاد، حج و اوقاف گفته که مسجد و مدرسۀ انصاری از جمله مسجدها و مدرسه‌هایی‌ست که در این وزارت ثبت نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام