مسئولان در وزارت ارشاد، حج و اوقاف حکومت سرپرست امارت اسلامی، امروز (دوشنبه، ۲۳ اسد) با ارائه‌ی گزارش کاری از دست‌آوردها و کارکردهای یک‌ساله‌ی این وزارت در برنامه‌ی حساب‌دهی دولت به ملت، می‌گویند که بر اساس آمار این وزارت، هم‌اکنون ۹۳ هزار و ۳۰۰ مسجد در سراسر کشور وجود دارد.

به گفته‌ی مسئولان در وزارت ارشاد، حج و اوقاف، از میان این شمار مسجدهای فعال در سراسر کشور، تنها بیش از پنج ‌هزار آن ثبت این وزارت است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عبدالولی حقانی، رییس عمومی مالی و اداری وزارت ارشاد، حج و اوقاف، می‌گوید: «در سراسر افغانستان ۹۳ هزار و ۳۰۰ مسجد داریم. از این جمله در شهر کابل یک هزار و ۳۷۵ مسجد ثبت است و همین گونه در ولایت‌ها ۴۹۳۸ مسجد رسمی و ثبت‌شده داریم.»

در همین حال، مسئولان در وزارت ارشاد، حج و اوقاف، می‌گویند که در یک سال گذشته برای ساخت کم‌ازکم ۱۸ مسجد در سراسر کشور از سوی این وزارت برنامه‌ریزی شده که از این میان کار ساخت پنج مسجد، در عمل آغاز شده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

زرمحمد حقانی، معین مسلکی وزارت ارشاد، حج و اوقاف، می‌گوید: «اعمار و نظارت ۱۸ محراب مسجد در مرکز و ولایت‌ها بر اساس حکم امیرالمؤمنین که از جمله‌ی آن کار ساختمان پنج محراب عملاً آغاز و کار ۱۳ محراب مسجد دیگر در حال تهیه‌ی اسناد تخنیکی و تدارکاتی می‌باشد.»

مسئولان در وزارت ارشاد، حج و اوقاف، این شمار مسجدها در کشور را بسنده نمی‌دانند و تأکید می‌کنند که برای ساخت مسجدهای بیش‌تر و شناسایی مناطقی که با کم‌بود مسجد روبه‌رو اند، هیئتی موظف شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: