شماری از دست‌فروشان و‌ راننده‌گان سه‌چرخه در شهر میمنه، مرکز فاریاب از افزایش نرخ‌ نوا در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند و خواهان رسیده‌گی فوری از سوی مسئولان محلی امارت اسلامی‌اند.

گل‌محمد، یکی از دست‌فروشان در شهر میمنه می‌گوید، وضعیت جاری و افزایش نرخ‌ نوا را که می‌بیند، برای خود مرگ می‌طلبد. او از نبود کار و فقر شدید شکایت می‌کند و می‌گوید که وضعیت مردم نگران‌کننده است و نانی برای خوردن ندارند.

سیف‌الله، یکی از راننده‌گان سه‌چرخه می‌گوید که صبح تا شام کار می‌کند، اما نمی‌تواند پول نان خشک را پیدا کند. او می‌گوید که امارت اسلامی با این شیوه نمی‌تواند حکومت کند و باید مشکلات موجود را حل کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

قدرت‌الله، پیرمردی که در گذشته با کارکردن توسط غلتک دستی‌اش زنده‌گی خود را می‌گذراند؛ اما او‌ حالا محتاج یک لقمه‌نان است. این پیرمرد می‌افزاید که با گرانی مواد غذایی، دیگر نمی‌تواند نفقۀ خانواده‌اش را پیدا کند. او می‌گوید، در صورتی که به او توجه نشود، با خانواده‌اش تلف خواهند شد.

در همین حال، محمدابراهیم، یکی از کسبه‌کاران شهر میمنه نیز می‌گوید که تنها امیدشان حکومت کنونی بود، اما حکومت هم جواب داده است؛ چون مقام‌های امارت اسلامی به صراحت گفته‌اند که از حکومت توقع کمک نکنند و از خدا بخواهند.

این نگرانی‌ها در حالی‌ست که با گذشت هر روز پول افغانی ارزش خود را در برابر دالر از دست می‌دهد و این امر سبب شده است که بهای مواد اولیه به‌طور سرسام‌آوری افزایش یابد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، مولوی اسدالله وقاص، رئیس مبارزه با حوادث طبیعی فاریاب می‌گوید که هرچه در توان دارند، برای دست‌گیری نیازمندان انجام می‌دهند. به گفتهٔ آقای وقاص، در آینده‌ با هم‌کاری نهادهای کمک‌کننده برنامه‌های کمک به نیازمندان را روی‌دست می‌گیرند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: