سیدحکیم حکیمی، خبرنگار رادیو تلویزیون ملی کندز، با پخش یادداشتی در فیس‌بوکش نوشته است که «اولین دست‌لاف از وسایل خانه شروع شد و سرانجام دست به فروش وسایل خانه زدیم تا زنده بمانیم.»

آقای حکیمی در این یادداشت گفته است که پس از فروپاشی نظام جمهوری اسلامی و پیروزی امارت اسلامی، این نخستین بار است که ناگزیر شده برای تهیۀ مواد اولیه برای اعضای خانواده‌اش دست به فروش وسایل خانه بزند.

او نیز گفته است، در صورتی که در کنار افزایش بهای مواد اولیه، بی‌معاشی و بی‌روزگاری در این فصل سرما هم‌چنان ادامه یابد، احتمال فاجعۀ انسانی در راه خواهد بود. آقای حکیمی افزوده که پدیدۀ فقر، تنگ‌دستی و گرسنه‌گی در روزهای آینده در حال گسترش خواهد بود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این خبرنگار در ادامه نوشته است: «غم سنگینی است برای نان‌آورانی که نمی‌دانند چه کنند؟ درد بزرگی است برای مادری که نمی‌داند چه بهانه‌یی برای سفرۀ خالی بیاورد و سوالی بزرگی برای کودکی که نمی‌داند چه وقت یک شکم سیر غذا خواهد خورد.»

سیدحکیم حکیمی زادۀ ولسوالی امام‌صاحب ولایت کندز است. او از سال‌ها به این‌سو به‌عنوان خبرنگار رادیو تلویزیون ملی کندز کار می‌کند و این نخستین بار است که به‌دلیل فقر و وضعیت بد اقتصادی دست به فروش وسایل خانه‌اش زده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: