شماری از هُتل‌داران پارک ملی صیاد ولایت کاپیسا به سلام‌وطندار می‌گویند که به‌دلیل پرداخت‌نکردن کرایه، شهرداری محمودراقی شماری از هُتل‌های‌ این پارک را مهرلاک کرده و بسته است.

بسم‌الله، مالک یکی از این هُتل‌ها و رئیس اتحادیۀ هُتل‌های پارک ملی صیاد، با تأیید این موضوع می‌گوید که شهرداری محمودراقی این هُتل‌ها را به‌دلیل پرداخت‌نکردن کرایه مهرلاک کرده است و به آن‌ها اجازۀ فعالیت تا تصفیۀ حساب کرایۀشان را نمی‌دهد.

مالکان این هُتل‌ها می‌گویند که شخص شهردار محمودراقی پرداخت بدهی‌های‌شان را حتی به‌طور قسط هم قبول نکرده است. آنان می‌افزایند که با تغییر نظام و حضورنداشتن مشتریان، دچار اُفت بی‌پیشینۀ اقتصادی شده‌اند و به همین دلیل بدهی‌های‌شان باقی مانده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مالکان این هُتل‌ها ادعا دارند که شهرداری محمودراقی شماری از سایه‌بان‌های این هُتل‌ها را نیز خودسرانه ویران کرده است. از سویی هم، آنان شاکی‌اند که نسبت به گذشته کرایه ۵۰۰ افغانی افزایش یافته است.

تماخان، مالک یکی دیگر از این هُتل‌ها، می‌گوید که با بسته‌شدن هُتل‌ها شمار بسیاری از جوانان بی‌کار شده‌اند و روزانه در حد اوسط تا ۵۰۰۰ افغانی زیان می‌کنند.

او از دولت می‌خواهد که به این مشکل‌ رسیده‌گی کند، در غیر آن زیان‌های هنگفت مالی به کاروبارشان وارد خواهد شد.

با این حال، عبیدالله حسام، شهردار محمودراقی، با تأیید این موضوع به سلام‌وطندار می‌گوید شکایت هُتل‌داران مبنی بر این‌که کرایه نسبت به گذشته افزایش یافته، بی‌بنیاد است.

او تأکید می‌کند که براساس جلسۀ اداری شهرداری و کمیتۀ مشترک انجنیری، نظر به میزان عواید کرایه تعیین می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای حسام می‌افزاید که شش ماه پیش از امروز، به هر یک از هُتل‌داران پارک ملی صیاد هشدار داده بودند که کرایۀ خود را حتی به‌طور قسط پرداخت کرده می‌توانند؛ اما به گفتۀ او، هُتل‌داران توجه نکردند.

او یکی از دلیل‌های پرداخت‌نشدن کرایه از سوی هُتل‌داران را، نبود کار در این هُتل‌ها عنوان می‌کند و می‌گوید که حدود ۴۰ درصد این هُتل‌داران، مقروض کرایۀ هُتل‌های مربوط به شهرداری محمودراقی‌ست.

شهردار محمودراقی تصریح می‌کند که تصمیم نهایی بازشدن یا بسته‌ماندن هُتل‌ها، وابسته به تصمیم جلسۀ اداری شهرداری‌ست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: