مسئولان در فرماندهی امنیه‌ی کابل، روز چهارشنبه، ۲۴ عقرب، در یک نشست خبری دست‌آوردهای شش ماه پسین این نهاد را همگانی کردند.

خالد زدران، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌‌ی کابل، در این نشست می‌گوید که ریاست جرایم جنایی کابل در شش ماه پسین بیش از ۲۰۰۰ رویداد جرمی را در شهر کابل ثبت و در پیوند به آن ۲۱۳۶ تن را بازداشت کرده است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

او می‌افزاید: «از نزد افراد بازداشت‌شده ۹۴ عراده موتر، شش عراده موترسایکل، ۶۶ میل تفنگچه، یازده میل کلاشینکف، دو میلیون و ۶۴۴ هزار افغانی، ۷۸۰۰ دالر، ۱۲۰ سیت موبایل و به ارزش یک میلیون و ۶۰۰ هزار افغانی و ۸۰۰ هزار دالر طلا به دست آمده است.»

سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌‌ی کابل، تأکید می‌کند که مدیریت مبارزه با مواد مخدر کابل نیز در شش ماه گذشته ۵۴۵ عملیات را در بخش‌های مختلف پایتخت راه‌اندازی کرده است که در پی آن بیش از ۶۰۰ تن بازداشت شده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او هم‌چنان می‌‌گوید: «در این عملیات‌ها ۴.۶۲۴ کلیوگرام هروئین، بیش از ۱۰۲ کیلوگرام شیشه، ۴۶۰ گرام کرستال و ۱۶ هزار و ۸۳۱ قرص تابلیت K و دیگر مواد نشئه‌آور به دست آمده است.»

بر اساس معلومات فرماندهی امنیه‌ی کابل، مدیریت مبارزه با تروریزم کابل، نیز در این مدت چندین عملیات کشفی را راه‌اندازی کرده که در پی آن ۴۳ تن را بازداشت و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کرده است‌.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: