مسئولان در فرماندهی امنیه‌ی کابل، امروز (چهارشنبه، ۲ حمل) با پخش گزارش دست‌آوردهای یک‌ساله‌ی این نهاد، به سلام‌وطندار می‌گویند که جرم‌های جنایی در کابل، ۳۰ درصد کاهش یافته است.

به گفته‌ی مسئولان، در یک سال پسین، یک هزار و ۹۲۰ رویداد جرمی شامل قتل، دزدی، غصب زمین، آزار و اذیت جنسی، قاچاق مواد مخدر، فریب‌کاری و باج‌گیری، در پایتخت رخ داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

مسئولان می‌افزایند که در پیوند به این رویدادهای جرمی، یک هزار و ۸۳۶ تن بازداشت شده اند که پرونده‌های شان به نهادهای عدلی و قضایی کشور، سپرده شده است.

خالد زدران، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی کابل، می‌گوید: «در یک سال پسین، در پیوند به ۱۵۶ پرونده‌ی قتل، ۲۳۶ تن، در پیوند به ۵۵۳ پرونده‌ی دزدی خانه‌ها، اجناس و موبایل، ۹۰۱ تن و در پیوند به رویدادهای ضدامنیتی، ۶۶ تن بازداشت شده اند که شمار زیاد تجهیزات شان نیز ضبط شده است. هم‌چنان ۶۹۰ عملیات برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر، انجام شده است که ۸۸۸ تن از عاملان آن بازداشت شده اند.»

از سویی هم، مسئولان در وزارت امور داخله، از تأمین امنیت در پایتخت اطمینان می‌دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

عبدالصمد حنفی، رییس مبارزه با جرم‌های جنایی وزارت امور داخله، می‌گوید: «پزشکان، سرمایه‌گذاران و همه‌ی مردم، خاطر شان جمع باشد؛ چون سربازان امارت اسلامی تلاش می‌کنند که امنیت مردم را تأمین کنند. تمام سربازان وزارت امور داخله، باید یونیفورم این وزارت را به تن کنند. اگر نکنند، در مرحله‌ی دوم توصیه و در مرحله‌ی سوم، با آنان برخورد قانونی می‌شود.»

گفتنی است که وزارت امور داخله، اخیراً گفته که در یک سال پسین، ۱۱ هزار و ۸۹۰ رویداد جرمی در سراسر کشور رخ داده است و در پیوند به این رویدادها، ۱۶ هزار و ۶۸۵ تن بازداشت شده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: