مسئولان وزارت امور داخله، می‌گویند که از آغاز ماه میزان تا کنون (دوونیم ماه گذشته)، دست‌کم ۲۱۰۰ رویداد جرمی در سراسر کشور رخ داده‌ که از این میان، ۱۶۲۵ رویداد آن کشف شده است.

عبدالنافع تکور، سخن‌گوی وزارت امور داخله، امروز در یک نشست خبری در این وزارت، می‌گوید که در دوونیم ماه گذشته، ۲۶۷۵ تن به اتهام دست‌داشتن در رویدادهای جرمی از سوی نیروهای امنیتی امارت اسلامی بازداشت شده اند و نزدیک به ۲۰۶ متهم دیگر فراری استند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سخن‌گوی وزارت داخله، می‌افزاید: «این افراد به اتهام‌های گوناگون مانند اختطاف، قتل، دزدی‌های مسلحانه، تجاوز جنسی، زنا، غصب اموال، استفاده از مشروبات الکلی، قاچاق انسان، قاچاق مواد مخدر، فریب‌کاری، حمل سلاح‌های غیرقانونی و فرار از منزل، بازداشت شده‌ اند.»

این در حالی است که شهروندان از افزایش رویدادهای جرمی به ویژه دزدی‌های مسلحانه، شکایت دارند.

شکیب، باشنده‌ی کابل، می‌گوید: «خودم شاهد قضیه‌ای بودم که یک بار موبایلم را دزدها کوشش کردند بگیرند و سر موترسایکل بودند و موفق نشدند. هم‌چنان یکی از دوست‌هایم را در راه مزارشریف تمام پول و اموالش را دزدها گرفتند و پایین پرتاب کردند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

مجیب‌الرحمان، دیگر باشنده‌ی کابل، نیز می‌گوید: «در این شب‌وروزها دزدی و انتحار و انفجار زیاد شده ‌است. از امارت اسلامی می‌خواهیم که به تأمین امنیت مردم توجه جدی کند.»

گفتنی است که وقوع رویدادهای جنایی در کشور، در ماه‌های پسین افزایش یافته است و هر روز، از یکی از ولایت‌ها یک یا چند رویداد جنایی گزارش می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: