مسئولان محلی هرات، هم‌زمان با حریق‌کردن ۲۰ تُن مواد مخدر در دشت «گازرگاه» این ولایت، می‌گویند که نیروهای امنیتی امارت اسلامی این مواد را از گمرک‌ها و نقاط مختلف این ولایت به دست آورده و روز گذشته حریق کرده اند.

حیات‌الله روحانی، مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی امنیه‌ی هرات، در هنگام حریق‌کردن این مواد می‌گوید که مواد حریق‌شده شامل چرس، تریاک، الکل و شیشه بوده که در جریان پنج ماه گذشته جمع‌آوری شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

به گفته‌ی آقای روحانی، نیروهای امنیتی همواره تلاش می‌کنند تا جلو پخش مواد مخدر را در جامعه بگیرند و با مجرمان برخورد جدی و قانونی کنند.

از سویی هم، مسئولان دادگاه نظامی هرات، می‌گویند که در پیوند به قاچاق این مواد ۵۰۰ تن نیز از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به گونه‌ی نوبتی پرونده‌های آنان بررسی می‌شود.

عبدالبصیر، مفتی دادگاه نظامی هرات، می‌گوید که برخورد با این افراد مطابق با شریعت اسلامی و بدون هیچ ‌گونه ملاحظه‌ای حتمی است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، شماری از باشندگان هرات از این اقدام نیروهای امارت اسلامی قدردانی می‌کنند و می‌گویند که عامل اصلی ابتلای جوانان به مواد مخدر را، نبود برخورد جدی مسئولان در گذشته عنوان می‌کنند.

آنان از مسئولان امارت اسلامی، خواهان محو کامل کشت، تولید و قاچاق این مواد اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: