مسئولان وزارت امور داخله، می‌گویند که در جریان یک سال پسین، ۱۵۹۱ رویداد قتل در سراسر کشور رخ داده و ثبت شده است. به گفته‌ی آنان، از این میان ۳۶۹ رویداد آن خودکشی بوده است.

بسم‌الله حبیب، معاون سخن‌گوی وزارت امور داخله، می‌گوید که در پیوند به این قتل‌ها، بیش از ۱۸۰۰ تن بازداشت شده اند و پس از بررسی پرونده‌های شان به نهادهای عدلی و قضایی سپرده شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

بسم‌الله حبیب می‌‌افزاید: «در جریان یک سال اخیر، ۱۵۹۱ واقعه‌ی قتل در سطح کشور به وقوع پیوسته که از این میان، ۱۰۰۹ واقعه‌ی آن از سوی پلیس کشف شده است. در پیوند به این قضایا، پلیس ۱۸۱۸ مظنون را بازداشت کرده و پرونده‌‌های آن‌ها را پس از بررسی‌های ابتدایی به نهادهای عدلی و قضایی سپرده است. با تأسف، از این میان ۳۶۹ واقعه‌ی خودکشی نزد پلیس ثبت شده و پلیس ۶۸ تن از عاملان خودکشی‌ها را بازداشت کرده است.»

معاون سخن‌گوی وزارت امور داخله، می‌‌افزاید که این قتل‌ها شامل دشمنی‌های شخصی، خانوادگی، قتل‌های ناموسی و نیز قتل‌های مرموز، بوده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

گفتنی است که رویدادهای خودکشی در این اواخر در سراسر کشور افزایش یافته است. این در حالی است که به تازگی سه تن در ولایت‌های بدخشان، بلخ و ارزگان، با خوردن مرگ موش، حلق‌آویزکردن و شلیک گلوله، به زندگی شان پایان داده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: