یک نوجوان ۱۵ ساله به نام «نورالهدا» در بدخشان خودکشی کرده است. بستگان این نوجوان، به سلام‌وطندار می‌گویند که او صبح روز شنبه، ۸ دلو، در شهر فیض‌آباد، مرکز بدخشان، با خوردن مرگ موش به زندگی‌اش پایان داده است.

اعضای خانواده‌ی این نوجوان باشنده‌ی اصلی ولسوالی یاوان بدخشان اند؛ اما از چندین سال به این سو در شهر فیض‌آباد زندگی می‌کنند. بر اساس گفته‌های بستگان این نوجوان، نورالهدا پسر بسیار درون‌گرا و آرام بود و بدون دلیل خاصی خودکشی کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی بستگان نورالهدا، او در روزهای پسین چیزهایی در باره‌ی بهشت و آخرت شنیده بوده و در این باره فکر می‌کرده است. نورالهدا در وصیت‌نامه‌ای که پیش از خودکشی، عنوانی پدر و مادرش نوشته، گفته است: «من دلم از این جهان سیر شده است.»

او در این وصیت‌نامه از پدر و مادرش خواسته است که او را ببخشند و به او دعای خیر کنند. نورالهدا هم‌چنان خطاب به پدرش نوشته است: «اگر از من کدام بدی و سخن خراب شنیده‌اید، لطفاً من را ببخشید و من به امید دعای تو خودکشی کرده‌ام.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

بستگان این نوجوان، می‌افزایند که نورالهدا دانش‌آموز صنف دهم مکتب بوده و هم‌زمان به مدرسه‌ی دینی نیز می‌رفته است.

گفتنی است که رویدادهای خودکشی در این اواخر در شماری از ولایت‌ها افزایش یافته و این در حالی است که به تازگی دو تن روز گذشته در بلخ و ارزگان نیز، به زندگی‌ شان پایان دادند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: