مسئولان در شفاخانه‌ی ولایتی سمنگان، می‌گویند که در روزهای پسین، مراجعه‌ی بیماران مبتلا به اسهال به این شفاخانه، افزایش یافته است.

سیدعثمان حمیدی، آمر شفاخانه‌ی ولایتی سمنگان، می‌گوید که در ۱۰ روز پسین، ۱۵۰۹بیمار مبتلا به اسهال به این شفاخانه مراجعه کرده اند.

او می‌افزاید: «۶۰ درصد آن‌ها را کودکان و ۴۰ درصد دیگر را بزرگ‌سالان تشکیل می‌دهند که شماری از آن‌ها، بستری شده اند. دلیل افزایش این بیماری، دست‌رسی‌نداشتن باشندگان به آب صحی و استفاده‌ی بیش از حد گوشت قربانی در روزهای عید است.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

بیمارانی که در شفاخانه‌ی ولایتی سمنگان بستری اند، می‌گویند که به دلیل استفاده از آب‌های غیرصحی، به بیماری‌های مختلف به ویژه اسهال مبتلا شده اند.

خواجه‌محمد ۳۲ساله، باشنده‌ی روستای «حسن‌خیل» سمنگان، می‌گوید که به بیماری اسهال مبتلا شده و سه روز می‌شود در شفاخانه‌ی ولایتی این ولایت، بستری است. او می‌گوید: «من در وظیفه بودم که اسهال شدم و اکنون سه روز می‌شود که بستری هستم. حالا بسیار خوب شده‌ام. دوا هم خوردم، خوب نشدم. بعد مرا به شفاخانه‌ی ولایتی انتقال دادند.»

کامله، بیماردار در شفاخانه‌ی ولایتی سمنگان که کودک ۱۸ ماهه‌اش به اسهال مبتلا است، می‌گوید: «این دخترک نامش خدیجه است. وقتی که آوردمش، حال نداشت. حالا صحت‌مند شده و خیلی وضعیتش خوب است. در وقت آوردن هیچ نمی‌فهمیدم که زنده می‌شود یا نه. در وقتش شیر می‌دهند و پاک نگه می‌کنند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

پیش از این، بخش افغانستان صندوق پشتیبانی از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، گفته بود که برای درمان ۱۳۷ هزار تن در صورت ابتلا به بیماری «اسهال آبکی حاد» در فصل گرما، آمادگی گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: