یک منبع در غرب شهر کابل که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که ۲۲ روز پیش در ساحۀ «شهرک اتفاق» واقع در غرب پایتخت، از مربوطات حوزۀ سیزدهم امنیتی شهر کابل هشت کودک یک خانواده در اثر گرسنه‌گی جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

منبع می‌افزاید که پدر این کودکان چندی پیش به‌دلیل ابتلا به سرطان جانش را از دست داده بود. به گفتۀ منبع، مادر این کودکان نیز پس از فوت شوهرش در نگرانی این‌که با این هشت کودکش که بی‌سرپرست شده‌اند چه‌گونه زنده‌گی‌اش را سروسامان دهد، قلبش بزرگ‌ شده و در یکی از شفاخانه‌ها جان داده است.

منبع نیز می‌گوید، این کودکان که شامل چهار پسر و چهار دختر اند، در یک خانۀ گلی زنده‌گی می‌کردند و به نان و غذایی که گاه‌گاهی از سوی همسایه‌های‌شان دریافت می‌کردند، شب‌وروزشان را می‌گذراندند و سرانجام در یکی از روزها و شب‌های همین ۲۲ روز پیش به‌دلیل دست‌رسی‌نداشتن به غذا جان‌های‌شان را از دست دادند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان هم با پخش‌ اعلامیه‌یی در فیس‌بوکش جان‌باختن این هشت کودک در اثر گرسنه‌گی را تأیید کرده و گفته که این روی‌داد در «سایۀ سلطۀ کسانی که حاکمیت‌شان را اسلامی می‌دانند»، رخ داده است.

او گفته است که «جان‌باختن این کودکان بسی جای خجالت و ننگ برای طالبان است.» رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان تأکید کرده است، «از این‌که وفات‌یافته‌گان شیعه و از جامعۀ هزاره و در منطقۀ هزاره‌نشین است، نه‌تنها دنیا را تکان نداد که حاکمان فعلى کابل را که وظیفۀ‌شان تأمین معیشت و امنیت آن مردم است، هم به تحرک و عکس‌العمل وادار نکرد.»

با آن‌که خبر مرگ این هشت کودک در غرب کابل از شب گذشته به این‌سو در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌ بسیاری از کاربران را به هم‌راه داشته است؛ اما مقام‌های امارت اسلامی تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: