جشن‌وارۀ عنعنه‌یی گل سنجد در شهر پل‌علم، مرکز ولایت لوگر برگزار شد. در این جشن‌واره علاوه بر ده‌ها شاعر، فعالان فرهنگی و علاقه‌مندان شعر، مقام‌های محلی این ولایت نیز شرکت کرده بودند.

شاعران و نویسنده‌گان در این جشن‌واره اشعاری را دربارۀ صلح و برادری زمزمه کردند و از طرف‌های درگیر خواستند که به جنگ در کشور پایان دهند و در راستای صلح و آتش‌بس دایمی فعالیت کنند.

شاعران می‌گویند که جنگ بر زنده‌گی مردم افغانستان تأثیر مخرب گذاشته است و طالبان باید به جنگ پایان دهند و با میانجی‌گری آمریکا در گفت‌وگوهای صلح شرکت کنند.عبدالرحمان تسل، رئیس اطلاعات و فرهنگ لوگر می‌گوید که ده‌ها شاعر، نویسنده و فعالان فرهنگی در جشن‌وارۀ گل سنجد و مشاعرۀ عنعنه‌یی شرکت کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رئیس اطلاعات و فرهنگ لوگر می‌افزاید، جشن‌وارۀ گل سنجد به‌منظور ایجاد محبت، اتحاد و برادری در این ولایت برگزار و در آن شعرها و غزل‌ها دربارۀ صلح و موضوع‌های مختلف دیگر ارایه می‌شود.

شاعران و فرهنگیان لوگر از برگزاری پانزدهمین عنعنه‌یی جشن‌وارۀ گل سنجد از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت ابراز شادمانی می‌کنند.

شاعران می‌گویند که جشن‌وارۀ گل سنجد ام‌سال نسبت به سال‌های گذشته کم‌رنگ‌تر بود؛ زیرا برخی شاعران به‌دلیل ناامنی نتوانستند در جشن‌وارۀ ام‌سال شرکت کنند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

جشن‌وارۀ گل سنجد همه‌ساله هم‌زمان با شکوفه‌کردن درختان سنجد در لوگر برگزار می‌شود که علاوه بر ولایت لوگر شاعران دیگر ولایت‌ها نیز در آن شرکت می‌کنند. اما ام‌سال به‌دلیل ناامنی و درگیری، شاعران دیگر ولایت‌ها و ولسوالی‌های دوردست لوگر نتوانستند در این جشن‌واره شرکت کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: