مقام‌های محلی بلخ با حضور هزاران مهمان داخلی و خارجی، مراسم جهنده بالا را در صحن روضۀ مبارک، در یک فضای امن برگزار کردند. هرچند همه‌ساله در این مراسم مقام‌ها از مرکز برای برپایی این جشن شرکت می‌کنند؛ اما به دلیل نامعلومی ام‌سال مقام‌ها از مرکز حضور نیافتند.

محمدفرهاد عظیمی، والی بلخ در جریان این مراسم روی حکومت‌داری خوب صحبت کرد و به مردم این ولایت وعده سپرد که ام‌سال جلو کاغذپرانی‌ها را در اداره‌های دولتی می‌گیرد و مانع فعالیت افراد مسلح غیرقانونی می‌شود. والی بلخ در پیوند به چالش‌های بازرگانان این ولایت گفت به آنان وعده می‌سپارد که کارهای عملی را در این زمینه انجام خواهند داد.

آقای عظیمی با اشاره به گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی افزود که برقراری آتش‌بس، از نیازهای جدی گفت‌وگوهای صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان است.

در همین حال، محمدافضل حدید، رئیس شورای ولایتی بلخ که در این مراسم سخنرانی می‌کرد، از طالبان خواست که دست از خودخواهی‌ها و قوم‌پرستی‌ها بردارند و به صلح تن دهند تا جلو کشتار افراد بی‌گناه در کشور گرفته شود.

با این حال، شماری از مهمانانی که در این مراسم شرکت کرده‌اند، از برگزاری جشن‌ گل سرخ در فضای امن استقبال و ابراز خوش‌حالی کردند. آنان از حکومت می‌خواهند که در سال جاری خورشیدی به هر قیمتی که می‌شود، صلح را در کشور تأمین کنند.

جشن گل‌ سرخ با تدبیرهای شدید امنیتی در شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ برگزار شد و نیروهای امنیتی از هفته‌ها به این‌سو برای بهتر برگزارشدن این جشن تلاش کرده‌اند تا امنیت بهتر را برای مردم تأمین کنند. مقام‌های امنیتی بلخ می‌گویند که بیش‌تر از ۳ هزار نیروی امنیتی برای تأمین امنیت این جشن در شهر مزارشریف و ولسوالی‌های ولایت بلخ گماشته شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: