نعیم‌الحق حقانی، رییس اطلاعات و فرهنگ هرات، در توییترش ادعای سیلی‌زدن یک خبرنگار محلی در این ولایت توسط نگه‌بان خود را، رد و آن را «پروپاگاند» عنوان کرده است.

آقای حقانی نوشته است که «بعضی اشخاصی که دنبال جلب توجه و کیس هستند، چنین پروپاگاند می‌کنند.»

رییس اطلاعات و فرهنگ هرات گفته که برای جلوگیری از ازدحام، فقط دوربین شخصی این خبرنگار پایین آورده شده است.

حقانی هم‌چنان نوشته است: «در هرات باستان تعامل نیک از سوی اداره‌ی ما با رسانه‌ها بر همگان واضح است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مرکز خبرنگاران افغانستان اعلام کرده که اسماعیل آزاد، گزارش‌گر تلویزیون محلی صلح در هرات، روز گذشته در هنگام پوشش مراسم خاک‌سپاری مجیب‌الرحمان انصاری در در گازرگاه شهر هرات، با برخورد تند رییس اطلاعات و فرهنگ این ولایت روبه‌رو شده و مورد خشونت فیزیکی، قرار گرفته است.

مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب پیشین مسجد جامع گازرگاه شهر هرات و از حامیان امارت اسلامی، روز جمعه در یک حمله‌ی انتحاری در برابر این مسجد، با ۱۷ تن دیگر کشته شدند و جسدهای‌شان روز گذشته به خاک سپرده شد.

یک منبع محلی، به مرکز خبرنگاران افغانستان گفته که پس از اعتراض تند نعیم‌الحق حقانی، رییس اطلاعات و فرهنگ هرات به اسماعیل آزاد به خاطر پوشش تصویری‌ از محل خاک‌سپاری، نگه‌بان آقای حقانی دو بار با سیلی به‌ صورت این گزارش‌گر زده است.

در ویدیوی پخش‌شده از این رویداد، دیده می‌شود که اسماعیل آزاد در برابر این برخورد اداره‌ی محلی هرات معترض و خواستار پاسخ نعیم‌الحق حقانی است؛ اما، او با بی‌خیالی به راه خود ادامه می‌دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مرکز خبرنگاران افغانستان، گفته که براساس قانون رسانه‌های همگانی که حکومت امارت اسلامی آن را قابل اجرا اعلام کرده است، مسئولان حکومتی نه تنها حق ایجاد مانع و محدودیت به خبرنگاران را ندارند، بل باید از کار آن‌ها پشتیبانی کنند.

به گفته‌ی این مرکز، در پیوند به گزارش‌گر تلویزیون صلح، نه تنها قانون رسانه‌های همگانی نقض شده، بل در تضاد با حرمت انسانی به خبرنگاری که در حال انجام کار بوده، در میان جمعی از مردم خشونت صورت گرفته است.

مرکز خبرنگاران افغانستان، با محکوم‌کردن برخورد رییس اطلاعات و فرهنگ هرات و نگه‌بانش با اسماعیل آزاد، خواستار عذرخواهی از این گزارش‌گر شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: