مرکز خبرنگاران افغانستان اعلام کرده که اسماعیل آزاد، گزارش‌گر تلویزیون محلی صلح در هرات، در هنگام پوشش مراسم خاک‌سپاری مجیب‌الرحمان انصاری، با برخورد تند رییس اطلاعات و فرهنگ این ولایت روبه‌رو شده و مورد خشونت فیزیکی، قرار گرفته است.

به گفته‌ی مرکز خبرنگاران، این رویداد، روز گذشته -شنبه، ۱۲ سنبله- در گازرگاه شهر هرات رخ داده است.

مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب پیشین مسجد جامع گازرگاه شهر هرات و از حامیان امارت اسلامی، روز جمعه در یک حمله‌ی انتحاری در برابر این مسجد، با ۱۷ تن دیگر کشته شدند و جسدهای‌شان روز گذشته به خاک سپرده شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

یک منبع محلی، به مرکز خبرنگاران افغانستان گفته که پس از اعتراض تند نعیم‌الحق حقانی، رییس اطلاعات و فرهنگ هرات به اسماعیل آزاد به خاطر پوشش تصویری‌ از محل خاک‌سپاری، نگه‌بان آقای حقانی دو بار با سیلی به‌ صورت این گزارش‌گر زده است.

در ویدیوی پخش‌شده از این رویداد، دیده می‌شود که اسماعیل آزاد در برابر این برخورد اداره‌ی محلی هرات معترض و خواستار پاسخ نعیم‌الحق حقانی است؛ اما، او با بی‌خیالی به راه خود ادامه می‌دهد.

مرکز خبرنگاران افغانستان، گفته که براساس قانون رسانه‌های همگانی که حکومت امارت اسلامی آن را قابل اجرا اعلام کرده است، مسئولان حکومتی نه تنها حق ایجاد مانع و محدودیت به خبرنگاران را ندارند، بل باید از کار آن‌ها پشتیبانی کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفته‌ی این مرکز، در پیوند به گزارش‌گر تلویزیون صلح، نه تنها قانون رسانه‌های همگانی نقض شده، بل در تضاد با حرمت انسانی به خبرنگاری که در حال انجام کار بوده، در میان جمعی از مردم خشونت صورت گرفته است.

مرکز خبرنگاران افغانستان، با محکوم‌کردن برخورد رییس اطلاعات و فرهنگ هرات و نگه‌بانش با اسماعیل آزاد، خواستار عذرخواهی از این گزارش‌گر شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: