عبدالباقی حقانی که روز گذشته از سوی گروه طالبان به‌عنوان سرپرست جدید وزارت تحصیلات عالی تعیین شد، امروز در نشستی در کابل دربارۀ برنامه‌هایش در این وزارت وضاحت داد. سرپرست جدید وزارت تحصیلات عالی می‌گوید که به‌میان‌آوردن فضای امن تحصیلی برای دانش‌جویان در اولویت کارش قرار دارد و تلاش می‌کند با استفاده از امکانات موجود، دانشگاه‌های کشور را با معیارهای دانشگاه‌های معتبر جهان هم‌گام کند.

او می‌افزاید که برای ایجاد محیط امن تحصیلی، صنف‌های درسی براساس جنسیت تقسیم می‌شود و «پسران و دختران باید در صنف‌های جداگانه تحصیل کنند.» عبدالباقی حقانی در بخشی از سخنان خود می‌گوید که نصاب تحصیلی نیز براساس نیازهای اسلامی و ملی ترتیب می‌شود.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

سرپرست جدید وزارت تحصیلات عالی می‌افزاید، «آماده‌کردن محیط آموزشی مصون و مطابق شریعت اسلامی برای مردم علم‌پرور افغانستان که در آن دختر و پسر به گونۀ جداگانه ادامۀ تحصیل دهند، از برنامه‌های روی‌دست گرفته‌شده‌ است.»

سرپرست جدید وزارت تحصیلات عالی از کادرهای علمی، استادان و کارمندان این وزارت می‌خواهد که همانند گذشته به کارشان ادامه دهند.

از سویی هم، عباس بصیر، وزیر پیشین تحصیلات عالی در این نشست می‌گوید که نظام تحصیلات عالی کشور نیازمند ایجاد تغییرات اساسی‌ست و رهبری جدید این وزارت باید پالیسی‌های مفید را برای رشد این اداره روی‌دست گیرد.

عباس بصیر، وزیر پیشین تحصیلات عالی

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

با این همه، کار روی چه‌گونه‌گی آغاز درس‌های حضوری در دانشگاه‌های کشور جریان دارد و به‌زودی درس‌های حضوری در دانشگاه‌ها آغاز می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: