مقام‌های محلی جوزجان، روز گذشته در دیدار با مسئولان و نمایندگان دفتر هم‌آهنگ‌کننده‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد (اوچا)، دفتر یونیسف، دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) و دفتر برنامه‌ی جهانی غذایی در حوزه‌های شمال و شمال‌شرق، گفته اند که عدالت در روند توزیع کمک‌های بشردوستانه در این ولایت تأمین نیست و این روند دست‌رسی خانواده‌های نیازمند را از دریافت کمک، باز داشته است.

محمداسماعیل راسخ، والی جوزجان، در این دیدار گفته است: «باید عدالت و برابری در روند توزیع کمک‌های بشردوستانه رعایت شود. ادامه‌ی وضعیت کنونی، به هیچ کسی قابل تحمل نیست.»

به گفته‌ی والی جوزجان، خشک‌سالی‌های پسین، افزایش فقر و بی‌عدالتی در روند توزیع کمک‌های بشردوستانه، مردم را در وضعیت دشواری قرار داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

محمداسماعیل راسخ افزوده است که به همین دلیل، یک کمیته‌ی تضمین شفافیت را در جوزجان تشکیل داده اند.

آقای راسخ، هم‌چنان گفته است که در چند دهه‌ی گذشته به جای باران در افغانستان، دالر بارید؛ اما در فقرزدایی اثری نداشت که امروز مادری حاضر است برای دریافت یک لقمه‌نان، کودکش را بفروشد.

والی جوزجان، ادامه‌ی این وضعیت را قابل قبول نخوانده و افزوده است که باید عدالت و شفافیت در روند توزیع کمک‌ها، اصل قرار بگیرد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، کلارا دوبی، مسئول دفتر صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در حوزه‌های شمال و شمال‌شرق، گفته است که این نهاد برای تأمین شفافیت در روند توزیع کمک‌ها در هم‌آهنگی با امارت اسلامی تلاش می‌کند تا سلامت این روند را تضمین کند.

از سویی هم، نوا رتنتو، آمر دفتر هم‌آهنگ‌کننده‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد (اوچا) در حوزه‌ی شمال، گفته است که به منظور هم‌آهنگی کمک‌های بشری به این ولایت سفر کرده اند تا نگرانی‌ها و مشکلات را گردآوری و بر گسترش کمک‌های بشری تلاش کنند.

آمر اوچا در حوزه‌ی شمال، هم‌چنان بر شفافیت در روند توزیع کمک‌های بشری تأکید کرده و گفته است که برای دریافت مدرک‌هایی تلاش می‌کنند که نبود شفافیت در توزیع کمک‌های بشردوستانه را نشان بدهد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: