به ادامۀ کمک‌های بشری امارات متحدۀ عربی، امروز بار دیگر این کشور ۳۰ تُن مواد غذایی به مردم افغانستان کمک کرد. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی و معین امور نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ، از این کمک‌ها استقبال می‌کند و می‌گوید که کمک‌های بشری امارات متحدۀ عربی به افغانستان ادامه خواهد داشت.

آقای مجاهد می‌افزاید: «کمک‌هایی که از طریق امارت اسلامی تسلیم داده می‌شود، بعد از طرف ارگان‌های پنج‌گانه توزیع می‌شود. در آن‌جا شفافیت وجود دارد و کاملاً عادلانه توزیع می‌شود.»

سخنگوی امارت اسلامی تأکید می‌کند که این بار نیز مانند گذشته این کمک‌ها را به‌طور متوازن به نیازمندان و مستحقان توزیع خواهند کرد؛ اما او می‌گوید در توزیع عادلانۀ کمک‌های بشری که از جانب سازمان‌های بیرونی صورت می‌گیرد، مشکلات وجود دارد و آنان در تلاش رفع این مشکلات هستند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، شماری از نیازمندان در شهر کابل از نرسیدن کمک‌های بشری شکایت دارند و می‌گویند که تاکنون هیچ کمکی از جانب امارت اسلامی دریافت نکرده‌اند. آنان از وضعیت بد اقتصادی‌شان حکایت می‌کنند و می‌گویند که با حاکمیت امارت اسلامی، زمینۀ کار به آنان مساعد نیست.

نیازمندان از امارت اسلامی می‌خواهند که در کنار کمک‌های بشری، زمینۀ کار را نیز به آنان فراهم کند. احمدخان، یک تن از نیازمندان در کابل، به سلا‌م‌وطندار می‌گوید: «وضعیت ما خوب نیست، از بی‌کاری سر کراچی نشسته‌ایم. به ما کمکی نشده است، دروغ می‌گویند که کمک کرده‌اند.»

در همین حال، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف، از بحران بشری بی‌پیشینه در برابر کودکان افغانستان ابراز نگرانی کرده است. پالومه سکودرو، مسئول روابط بین‌الملل یونیسف که اخیراً به افغانستان سفر کرده، روز گذشته در توییترش نوشته است که درگیری، خشک‌سالی و فروپاشی اقتصاد افغانستان سبب شده تا بحران بشری بی‌پیشینه فراراه کودکان قرار گیرد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

لازم به یادآوری‌ست که پیش از این دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان نیز در توییتی گفته بود که افغان‌ها با بحران نداشتن مصونیت غذایی جدی روبه‌رو اند. براساس گزارش این نهاد، بسیاری از کودکان دانش‌آموز به‌خاطر کار و پشتی‌بانی خانواده‌های‌شان مجبور به ترک مکتب‌های‌شان شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: