در یک همایش بزرگ مردمی زیر نام «جلسه‌ی اقوام» که روز گذشته در شهر شبرغان، مرکز جوزجان، برگزار شده بود، معین هم‌آهنگی جرگه‌های وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل، مسئولان محلی و صدها تن از عالمان دینی، بزرگان قومی، جوانان و باشندگان مرکز و ولسوالی‌های این ولایت، شرکت کردند.

گل‌حیدر شفق، والی جوزجان، در این همایش بزرگ مردمی گفته است که امارت اسلامی در راستای رشد اقتصاد، تطبیق پروژه‌های توسعه‌ای و خودبسندگی در کشور، تلاش همه‌جانبه می‌کند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

والی جوزجان، وحدت و هم‌دیگرپذیری در میان اقوام کشور را رمز موفقیت خوانده و از تمام اقوام ساکن در کشور خواسته است که وحدت شان را حفظ کنند.

گل‌حیدر شفق، هم‌چنان از مردم خواسته است که دیگر فریب افرادی که «دست‌نشانده‌ی استخبارات بیرونی» اند و قصد «تجزیه و تفرقه‌افکنی» را دارند، نخورند.

در همین حال، عبدالخالق عابد، معین هم‌آهنگی جرگه‌های وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل، نیز در این همایش گفته است که افغانستان «تحت مستعمره‌»ی هیچ کس نیست و در راستای تطبیق پروژه‌های توسعه‌ای و حل چالش‌های مردم، امارت اسلامی گام‌های عملی برمی‌دارد.

به گفته‌ی معین هم‌آهنگی جرگه‌های وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل، جبران خساره‌های ۴۰ سال جنگ را در دو سال پسین ناممکن خوانده و افزوده است که با قوت تمام به تمام نیازهای مردم رسیدگی می‌کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

از سویی هم، شماری از سخن‌رانان دیگر در این همایش ضمن تأکید بر وحدت و هم‌دیگرپذیری و تأثیر مثبت جرگه‌های قومی، خواهان رسیدگی به چالش‌های شان در بخش‌های معارف، صحت، جاده و آب آشامیدنی سالم شده و از امارت اسلامی خواسته اند که بخشی از درآمدهای معدن‌های گاز را به بازسازی این ولایت اختصاص بدهد.

در اخیر این همایش، باشندگان جوزجان از تطبیق پروژه‌ی کانال قوش‌تپه نیز اعلام پشتیبانی کردند و خواهان آغاز فاز دوم آن در این ولایت شدند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: