در حالی که پس از به‌قدرت‌رسیدن دوباره‌ی امارت اسلامی در افغانستان و افزایش سطح فقر، کمک‌های جهانی به این کشور ادامه دارد، اما آگاهان می‌گویند که این کمک‌ها برای بهبود وضعیت کنونی افغانستان، تأثیر چندانی نداشته و سطح فقر هر روز در حال افزایش است.

صندوق جمعیت سازمان ملل متحد (UNFPA)، روز یک‌شنبه، ۱۰ میزان، در تویترش نوشت که با فرارسیدن زمستان نیز به کمک‌هایش به شهروندان افغانستان، ادامه خواهد داد.

این در حالی‌ است که شهروندان نیازمند در کابل، از توزیع نامنظم و ناعادلانه‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه شکایت دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

این باشندگان ناحیه‌ی شانزدهم شهر کابل استند که می‌گویند؛ امشب نانی برای خوردن ندارند و کمک‌هایی که زیر نام آن‌ها سرازیر می‌شود، به دست خانواده‌های نیازمند نمی‌رسد.

به گفته‌ی آن‌ها، در یک‌ونیم سال گذشته به آن‌ها هیچ کمکی نشده است؛ اما هفته‌ی گذشته به کسانی کمک شد که زندگی خوبی دارند و بی‌نیاز کمک‌ها استند.

باشندگان ناحیه‌ی شانزدهم شهر کابل، شکایت دارند که کارت ویژه‌ی سه‌ماهه‌ی شان در حالی از آنان پس گرفته شده است که تنها برای یک یا دو ماه با این ‌کارت‌ها کمک دریافت کرده اند.

در همین حال، مسئولان ناحیه‌ی شانزدهم شهر کابل، می‌گویند که این کمک‌ها بر اساس تفاهم وکیلان گذر با مردم، توزیع می‌شود و در بسیاری از ساحت‌ها این روند در جریان است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

محمدعارف کمالی، رییس ناحیه‌ی شانزدهم شهر کابل، به سلام‌وطندار می‌گوید؛ کسانی که از روند توزیع کمک‌ها شکایت دارند، می‌توانند با آن‌ها تماس بگیرند و موضوع را در جریان بگذارند.

او می‌افزاید که بسیاری وقت‌ها این مشکلات از سوی کارمندان مؤسسه‌ی تطبیق‌کننده‌ی کمک‌ها، به میان می‌آید.

با این که در یک سال گذشته کمک‌های اولیه به ویژه کمک‌های نقدی، خوراکی و صحی به نیازمندان در سراسر کشور توزیع شده؛ اما به باور آگاهان، به دلیل نبود سازوکار منظم برای توزیع این کمک‌ها، فقر در افغانستان کاهش نیافته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: