شعیب رسالت، والی جوزجان و سراج‌الدین احمدی، فرمانده امنیۀ این ولایت، روز گذشته برای دل‌جویی و کمک به آسیب‌دیده‌گان آتش‌سوزی در روستای «بالا مردیان» ولسوالی فیض‌آباد، وارد این روستا شدند.

شعیب رسالت، والی جوزجان، روز گذشته پیش از ادای نماز جمعه در یک سخن‌رانی وقوع آتش‌سوزی در روستای «بالا مردیان» را «عذاب الهی» خوانده و از مردم خواسته است که با عبادت و برپایی نماز تهجد، توبه کنند.

به گفتۀ والی جوزجان، مشکلات کنونی که در روستای «بالا مردیان» رخ داده، همه را نگران کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای رسالت می‌افزاید که «مشایخ و علما این وضعیت را با تحقیق کامل و رجوع به قرآن‌ تثبیت کرده‌اند و برای جلوگیری آن با ختم قرآن تلاش دارند.»

در همین حال، سراج‌الدین احمدی، فرمانده امنیۀ جوزجان نیز پیش از ادای نماز جمعه، وضعیت جاری در روستای «بالا مردیان» را «آفت الهی» خوانده و مردم را به دعا و نیایش به «بارگاه الله متعال» دعوت کرده است.

به گفتۀ او، «وضعیت کنونی جز دعا و ختم و خیرات دیگر چاره‌یی ندارد و مسلمانان باید به حق باشنده‌گان این ولسوالی دعای خیر کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با این حال، عبیدالله خالد، باشندۀ روستای «بالا مردیان»، از کمک مالی و هم‌کاری مسئولان محلی و امنیتی جوزجان با آسیب‌دیده‌گان این ولسوالی قدردانی کرده و گفته است که باشنده‌گان این روستا در وضعیت بدی قرار دارند.

این باشندۀ «بالا مردیان» نیز از حضور مشایخ و علما در این روستا خبر داده و افزوده است: «مشایخ و علما تلاش دارند بالای جنیات با آیات قرآنی و خیرات غلبه کنند.»

این در حالی‌ست که از چند روز به این‌سو آتش‌سوزی مرموزی در روستای «بالا مردیان» ولسوالی فیض‌آباد ولایت جوزجان ادامه دارد و تاکنون ده‌ها خانه در نتیجۀ آن سوخته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: